به‌روزرسانی KB4480979 نرم‌افزار فلش پلیر برای ویندوز 10 منتشر شد

به‌روزرسانی KB4480979 نرم‌افزار فلش پلیر برای ویندوز 10 منتشر شد


در تاریخ هشتم ژانویه سال 2019 میلادی، کمپانی ادوبی به‌روزرسانی جدیدی از نرم‌افزار محبوب فلش پلیر (Flash Player) برای سیستم‌عامل ویندوز 10 و پلتفرم‌های دیگری را به‌صورت عمومی منتشر کرده است، اما آنچه که باعث تعجب است سنت‌شکنی این کمپانی و عدم اختصاص این آپدیت به رفع آسیب‌پذیری‌های امنیتی و افزایش ایمنی کاربران خود می‌باشد.

فلش پلیر

به‌روزرسانی جدید منتشر شده برای سیستم‌عامل ویندوز 10 که به شماره KB4480979 شناخته می‌شود در حالت کلی تنها به رفع مشکلات عمومی و بهبود برخی از عملکردهای فلش پلیر می‌پردازد. کمپانی ادوبی در طی پستی اظهار داشته است که هدف از عرضه این آپدیت مرتفع‌سازی باگ‌های نرم‌افزاری و بهبود کارایی نرم‌افزار بوده است. به‌روزرسانی اشاره شده اکنون به‌صورت عمومی عرضه و در قالب سیستم‌عامل‌های ویندوز 10، مکینتاش، لینوکس و کروم او‌‌اس قابل دریافت می‌باشد.

بر طبق گفته کمپانی مایکروسافت، تمامی نسخه‌های رسمی پشتیبانی شده از ویندوز 10 از مجوزهای لازمه برای دریافت به‌روزرسانی نرم‌افزار فلش پلیر برخوردار می‌باشند. در صورتی که رایانه شخصی و یا دستگاه مورد استفاده شده هم‌اکنون میزبان یکی از نسخه‌های پشتیبانی شده از ویندوز 10 می‌باشد، به‌روزرسانی جدید عرضه شده به‌صورت خودکار توسط بخش Windows Update دانلود و نصب می‌شود (امکان بررسی و نصب دستی آن از طریق منوی تنظیمات نیز امکان‌پذیر می‌باشد).

کمپانی ادوبی به‌دنبال توقف توسعه و پشتیبانی رسمی از فلش پلیر و جایگزین نمودن آن با بسترها و برنامه‌های دیگر برای پاسخ‌گویی به نیازهای کاربران تا پیش از اتمام سال 2020 میلادی می‌باشد. اگرچه نرم‌افزار فوق از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار بوده و به‌صورت گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما برخورداری از حفره‌های امنیتی گسترده در هدف قرار دادن آن برای اهداف و مقاصد شوم و تبدیل نمودن آن به یکی از بزرگ‌ترین خطرات موجود برای رایانه‌های شخصی نیز تأثیرات فراوانی را به خود اختصاص داده‌اند.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید