به‌روزرسانی KB4481031 سیستم‌عامل ویندوز 10 منتشر شد

به‌روزرسانی KB4481031 سیستم‌عامل ویندوز 10 منتشر شد


از تاریخ 22 ژانویه سال 2019 میلادی، کمپانی مایکروسافت فرآیند عرضه به‌روزرسانی KB4481031 جهت اعمال برخی از بهبودهای ویژه به نسخه‌های 3.5 و 4.7.2 چهارچوب NET Framework را شروع کرده است. آپدیت اشاره شده هم‌اکنون منتشر و در اختیار کاربران بیلد 1809 و ویندوز سرور 2019 سیستم‌عامل ویندوز قرار گرفته است.

KB4481031

بر طبق فهرست تغییرات منتشره شده، به‌روزرسانی KB4481031 به آدرس‌دهی و رفع برخی از باگ‌های نرم‌افزاری و مشکلات حاضر در نسخه‌های مذکور از چهارچوب دات‌نت فریم‌ورک می‌پردازد که از جمله آن‌ها می‌توان به کدهای کامپایلر مجموعه JIT اشاره کرد. رفع مشکلات مرتبط با خدمات IIS-hosted Net.tcp WCF نیز از جمله دیگر موارد موجود به شمار می‌رود که بر طبق گفته مایکروسافت، هنگام راه‌اندازی مجدد فرآیند اشتراک پورت در برخی از رایانه‌های شخصی، سرویس‌های در ارتباط با خدمات اشاره شده از دسترس خارج شده و حالت ناپایدار به خود می‌گرفتند.

کمپانی مایکروسافت اظهار داشته است که بسته به‌روزرسانی فوق به‌صورت کاملاً تصادفی از طریق فرآیند به‌روزرسانی خودکار (ویندوز آپدیت) در اختیار همگان قرار گرفته است، در حالی که عرضه آن از ابتدا فقط به‌صورت دستی تعیین شده بود. در صورتی که بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 (بیلد 1809) هم‌اکنون بر روی رایانه شخصی شما نصب شده است، احتمال دانلود خودکار آپدیت بسیار بالا است، اما برای اطمینان می‌توانید با مراجعه به مسیر Settings > Update & Security > Windows Update به بررسی آن بپردازید (این مهم منوط به عدم غیرفعالسازی قابلیت به‌روزرسانی خودکار توسط رجیستری و یا دیگر بسترهای ویندوز 10 می‌باشد).

در صورت عدم نصب خودکار به‌روزرسانی و غیرفعالسازی قابلیت آپدیت اتوماتیک، می‌توانید با مراجعه مجدد به مسیر اشاره شده و کلیک نمودن بر روی کلید Check for updates، به بررسی به‌روزرسانی‌های عرضه شده و سپس نصب دستی آن بپردازید.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید