به‌زودی منتظر انتشار نسخه کم حجمی از سیستم‌عامل ویندوز 10 باشید!

به‌زودی منتظر انتشار نسخه کم حجمی از سیستم‌عامل ویندوز 10 باشید!


کمپانی مایکروسافت به دنبال یافتن راه‌حلی ویژه‌ جهت کاهش حجم سیستم‌عامل ویندوز 10 برای کاربران نسخه Enterprise و رده مصرف‌کننده محصول خود است. مایکروسافت در این مورد اظهار داشته است که فرآیند دانلود نسخه دهم پلتفرم ویندوز با توجه به‌اندازه آن علاوه بر وقت‌گیر بودن، هزینه‌های زیادی را نیز به جیب برخی از کاربران تحمیل می‌کند که نظیر آن در کشور ایران به‌وضوح قابل مشاهده است.

ویندوز 10

کمپانی مایکروسافت تاکنون دو نسخه اصلی (32 بیت و 64 بیت) از سیستم‌عامل ویندوز 10 خود را عرضه کرده است که هر دوی آن‌ها از حجمی بالغ بر 4 گیگابایت برخوردار می‌باشند. این مورد برای کاربران نسخه Enterprise ویندوز مشکلات بعضاً فراوانی را ایجاد کرده است، زیرا دانلود چندین باره سیستم‌عامل برای نصب در دستگاه‌های مختلف میزان ترافیک اینترنت و زمان فراوانی را نیازمند می‌باشد، اما به‌نظر می‌رسد که کمپانی مایکروسافت اکنون با کاهش اندازه سیستم‌عامل ویندوز 10 خود راه‌حل کم هزینه و ویژه‌ای را برای کاربران به ارمغان آورده است.

از ابتدای شروع روز 27 ام سپتامبر سال جاری میلادی، کمپانی مایکروسافت نسخه‌های کم حجمی (1703، 1709 و 1803) از سیستم‌عامل ویندوز 10 را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار داده است. نسخه‌های اشاره شده در حالت کلی از حجمی برابر با 2.6 گیگابایت برخوردار می‌باشند که در مقایسه با اندازه 4.8 گیگابایتی نسخه اولیه ویندوز بسیاری کمتر است.

اگرچه نسخه‌های کم حجم منتشر شده از نکات مثبت گوناگونی برخوردار می‌باشند، اما کاهش اندازه ویندوز با استفاده از جادو صورت نپذیرفته و نسخه‌های مذکور دیگر از ویژگی‌هایی نظیر بسته‌های زبان‌های مختلف و همچنین قابلیت دریافت آپدیت‌های تجمعی و امنیتی پشتیبانی نکرده و دانلود آن‌ها به‌صورت جداگانه (در صورت نیاز) باید انجام گیرد. تصمیم کمپانی مایکروسافت در خصوص عرضه نسخه‌های کم حجم از سیستم‌عامل محبوب ویندوز 10 در نوع خود قابل ستایش به شمار می‌رود، زیرا حذف برخی از آیتم‌های اضافی که به هیچ عنوان مورد استفاده نمی‌گیرند در کاهش عملکرد و یا راندمان ویندوز تأثیری را به خود اختصاص نمی‌دهند.

منبع: MSPowerUser

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید