به زودی بیلد 1809 ویندوز 10 برای دستگاه‌های بیشتری عرضه می‌شود

به زودی بیلد 1809 ویندوز 10 برای دستگاه‌های بیشتری عرضه می‌شود


اگر به خاطر داشته باشید، بیلد 1809 سیستم‌عامل ویندوز 10 ابتدا در اکتبر سال 2018 میلادی به‌صورت عمومی عرضه و در دسترس همگان قرار گرفته بود، اما پس از سرازیر شدن سیل عظیم شکایات و مشکلات از جانب کاربران، مایکروسافت در طی حرکتی منطقی فرآیند انتشار بسته را متوقف و مراحل مرتفع‌سازی باگ‌های نرم‌افزاری آن را در پیش گرفت. پس از آن در تاریخ نوامبر همان سال، کمپانی نامبرده پس از رفع تمامی مشکلات شناخته شده مجدداً به عرضه دوباره بسته به‌روزرسانی برای کاربران حرفه‌ای که به‌صورت دستی به نصب آپدیت‌های سیستم‌عامل ویندوز 10 می‌پردازند پرداخت.

اکنون بر طبق گزارش‌های به دست آمده، کمپانی مایکروسافت بسته به‌روزرسانی KB4023814 را در تاریخ 24 ام دسامبر سال جاری توسعه و فرآیند عرضه آن برای تعداد دستگاه‌های بیشتر را در پیش گرفته است. هدف از انتشار بسته مذکور فراهم آوردن زیرساخت استفاده از آخرین به‌روزرسانی‌های سیستم‌عامل ویندوز 10 برای دستگاه‌های قدیمی‌تر بوده و آن‌طور که از شواهد و قرائن پیدا است، از جمله دیگر اهداف آپدیت مذکور می‌توان به فراهم شدن شرایط انتشار بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 (بیلد 1809) اشاره کرد.

برخی از دستگاه‌هایی که از نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز 10 استفاده کرده و هنوز نسبت به به‌روزرسانی سیستم خود اقدام نکرده‌اند پیغام اعلانی را در خصوص آپدیت سیستم‌عامل دریافت می‌کنند که بر طبق گمانه‌زنی‌های گوناگون، پیام به نمایش درآمده مربوط به بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 می‌باشد.

بیلد 1809

کمپانی مایکروسافت اعلام کرده است که رایانه شخصی کاربران بسته به‌روزرسانی Fall Creators Update و یا قدیمی‌تر در صورت عدم تغییر تنظیمات رجیستری به‌صورت کاملاً خودکار ابزار Update Assistant را دانلود کرده و پس از پیغام اعلان اشاره شده در خصوص دریافت و نصب آخرین بسته به‌روزرسانی به نمایش در می‌آید، اما کاربرانی که نسبت به استفاده از نسخه‌های منقضی شده ویندوز اقدام کرده و یا قصد آپدیت سیستم خود به بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 را در سر دارند نسبت به پاک‌سازی ابزار نامبرده اقدام نمایند.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید