به نظر شما قابلیت‌های احتمالی کنسول PS5 چیست؟

به نظر شما قابلیت‌های احتمالی کنسول PS5 چیست؟


نسخه پنجم کنسول پلی‌استیشن کمپانی محبوب سونی (PS5) هنوز چندین سال تا عرضه نهایی خود فاصله داشته و با توجه به اینکه نسخه فعلی دستگاه، یعنی PS4 و بهبودهای انجام پذیرفته در قالب آن هم‌اکنون ویژگی‌های قابل توجهی را برای کاربران به ارمغان آورده است، این سؤال پیش می‌آید که کنسول PS5 نسبت به برادر کوچک‌تر خود چه قابلیت‌های فراتری را می‌تواند به ارمغان آورد؟

PS5

پیش‌بینی آقای Micheal Pachter، از جمله تحلیلگران بنام حاضر در صنعت دستگاه‌های الکترونیکی پشتیبانی از وضوح تصویر 4K و تعداد 240 فریم بر ثانیه (FPS) به همراه فناوری PlayStation VR است. بر طبق گفته وی:

“آیا سونی به تحقق آن اقدام کرده یا خیر، من بر این باورم که پشتیبانی از وضوح تصویر 4K و تعداد 240 فریم بر ثانیه به همراه فناوری PSVR در دستگاه آینده آن‌ها قابل مشاهده می‌باشد”. دیدگاه وی بر اساس رویه در پیش گرفته شده توسط کمپانی مایکروسافت مبنی بر انتشار شایعاتی در خصوص اینکه نسخه آینده کنسول Xbox چیزی بیشتر از تنها یک دستگاه بازی می‌باشد نتیجه‌گیری شده است.

اگرچه کنسول PS4 در حال حاضر میزبان برخی از عناوین در وضوح تصویر 4K می‌باشد، اما واقعیت امر آن است این دستگاه از توان کافی جهت پردازش حجم عظیم تعداد پیکسل‌های تشکیل‌دهنده صفحه نمایش را نداشته و بازی‌های رایانه‌ای در وضوح تصویر پایین‌تری به اجرا درآمده و سپس توسط فرآیندهای افزایش مقیاس (Upscale) جهت تطابق با صفحه نمایشگر از اطراف کشیده می‌شوند؛ علاوه بر آن عناوینی که به‌صورت کاملاً حقیقی در وضوح تصویر 4K به اجرا در می‌آیند نیز به لطف توان ضعیف در 30 فریم بر ثانیه پردازش شده و محدودیت‌های بزرگی را با خود به ارمغان می‌آورند. ذکر این نکته نیز ضروری است که پشتیبانی از پخش‌کننده دیسک‌های 4K Blu-ray نیز از جمله دیگر محدودیت‌های نسخه فعلی کنسول PS4 به شمار می‌رود.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید