بیش از 7000 هزار بیت کوین دزدیده شد!

بیش از 7000 هزار بیت کوین دزدیده شد!


بنا بر آخرین اخبار منتشر شده در حوزه بلاکچین و ارزهای رمزنگاری شده، به تازگی هکرها به یکی از صرافی‌های آنلاین حمله کرده و بیش از هفت هزار بیت کوین طی این حمله به سرقت رفته است. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

بیت کوین

اگر ارزهای رمزنگاری شده دارید بهتر است تا آنها در کیف پول‌های تایید شده ذخیره کنید. در چند روز گذشته در یکی از صرافی‌های آنلاین محبوب در آسیا به نام Binance سرقتی توسط هکرها صورت گرفته که طی آن دارایی بسیاری از کاربران از دست رفته است. صرافی آنلاین همگی می‌توانند دارایی‌های کاربران را ذخیره کنند اما همیشه ذکر شده تا پس از انجام معماملات، دارایی به کیف پول بازگردد.

صرافی Binance این موضوع را با بلاگ و توسط شبکه‌های اجتمائی کاملا تایید کرده است و طبق گفته این شرکت، عوامل این موضوع تا به حال مشخص نشده است. گفتنی است طی حمله هکرها مبلغی به ارزش 41 میلیون دلار دزدیده شده است.

حمله کنندگان از روش‌های طراحی ویروس، فیشینگ و چند مورد دیگر استفاده کردند تا به رابط های کاربری، ایمیل و پسور بسیاری از کاربران به همراه کد 2FA دسترسی پیدا کنند. از سوی دیگر، طبق اعلام رسمی به تعداد دقیق 7074 واحد بیت کوین توسط هکرها دزدیده شده است. افزون بر این، این صرافی وعده جبران دارایی های از دست رفته کاربران خود را داده است.

با این حال مجددا تاکید می شود، پس از انجام تبدیل ارزهای خود، دارایی را به یک کیف پول امن منتقل کنید. دقت کنید تا کیف پول شما از 12 یا 24 کلمه عبور و یا کلید شخصی پشتیبانی کند. مهم تر از این، تایید شدن کیف پول استفاده شده توسط سایت ارز دیجیتالی شما خواهد بود. از سوی دیگر، انجام معمالات و تبدیل ارزهای دیجیتالی همیشه ریسک به سرقت رفتن دارایی را ندارند، اگر کاربران از صرافی آنلاین به عنوان کیف پول خود استفاده نکنند.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید