بیلد 1803 از سیستم عامل ویندوز 10 توسط مایکروسافت منتشر شد

بیلد 1803 از سیستم عامل ویندوز 10 توسط مایکروسافت منتشر شد


در طی روز گذشته کمپانی مایکروسافت آپدیت جدیدی را برای سیستم عامل ویندوز 10 منتشر کرد. این آپدیت برای ماه آوریل همانند بروزرسانی‌های ساده‌ نیست، بلکه مانند بروزرسانی عمده “Fall Creators” است که دارای قابلیت‌های جدیدی برای این سیستم عامل می‌باشد. طی این آپدیت ویندوز 10 به بلید 1803 ارتقا یافته است. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

1803

این آپدیت عمده بیلد سبب ارتقای بیلد سیستم عامل ویندوز 10 به 1803 می‌شود. علاوه بر این، بروزرسانی آوریل شامل چند قابلیت جدید برای سیستم عامل ویندوز 10 است. این قابلیت‌ها شامل Timeline ،Focus Assist ،Dictation و نسخه جدید و پیشرفته از مرورگر Edge است. Timeline اساسا یک مدیریت فایل با محوریت زمان است. این مدیریت فایل تا 30 روز فایل‌ها، ایمیل‌ها، لیست‌های مورد علاقه مرورگر و نتایج جستجو را برای شما سازماندهی می‌کند.

فوکس اسیست (Focus Assist) امکانی است که به تمرکز تمام شما بر روی کار خود کمک می‌کند. به راحتی این امکان از بخش اکشن سنتر قابل فعال یا غیر فعال سازی است. پیش از این قابلیت مشابه این امکان را ساعت خاموشی (Quiet Hours) در سیستم عامل ویندوز 10 می‌شناختیم. حال این قابلیت از نمایش اعلان‌های مزاحم در مواقع خاص جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، امکان زمان بندی برای این قابلیت نیز فراهم است. از سوی دیگر، Dictation نیز یکی دیگر از قابلیت‌های آپدیت آوریل ویندوز 10 است. این قابلیت را می‌توان در تبدیل گفتار به نوشتار تعریف کرد، حتی تبدیل گفتار معمولی.

منبع: TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید