بیلد 1809 ویندوز 10 دیگر به نصب خودکار درایورهای پرینتر و اسکنر اقدام نمی‌کند!

بیلد 1809 ویندوز 10 دیگر به نصب خودکار درایورهای پرینتر و اسکنر اقدام نمی‌کند!


اگر شما نیز به‌تازگی سیستم‌عامل ویندوز 10 خود را به آخرین بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 (بیلد 1809) آپدیت کرده‌اید، باید این نکته را بدانید که عملیات نصب درایورهای راه‌انداز دستگاه‌های پرینتر با شروع به‌روزرسانی فوق دیگر قسمتی از ویندوز به شمار نرفته و باید از بخش Windows Update مورد دانلود قرار گیرند.

درایورهای

کمپانی مایکروسافت در جدیدترین تصمیم خود درایورهای پرینتر و اسکنر را از سیستم‌عامل ویندوز حذف و فرآیند نصب آن‌ها از طریق اینترنت برقرار ساخته است. این بدان معنی است که کاربران از این به بعد پس از اتصال دستگاهی جدید، باید ارتباط رایانه شخصی خود با اینترنت را برقرار سازند تا ویندوز بتواند درایورهای مورد نیاز خود را دانلود و پرینتر یا اسکنر را راه‌اندازی نماید (برخلاف روش سنتی فعلی که سیستم‌عامل ویندوز تمامی درایورهای راه‌اندازی را به‌صورت از پیش آماده شده در خود حاضر داشته و با اتصال دستگاهی جدید، عملیات نصب را بلافاصله آغاز می‌نماید). در صورتی که فردی به اتصال اینترنت دسترسی نداشته باشد، سیستم‌عامل ویندوز همچنان به‌صورت کاملاً خودکار درایور پرینتر سازگاری (Mopria) را نصب می‌کند، اما استفاده از حداکثر پتانسیل‌های دستگاه مربوطه در این حالت ممکن است امکان‌پذیر نباشد.

کمپانی مایکروسافت در توضیحات این تصمیم خود اعلام کرده است که علاوه بر بهبود تجربه استفاده از پلتفرم ویندوز، میزان فضای ذخیره‌سازی در دسترس کاربران نیز با افزایش بیشتری همراه می‌شود. علاوه بر آن مایکروسافت اظهار داشته است که بعضی از کاربران در برخی از موارد ممکن است با مشکلات کوچک و بزرگی مواجه شوند که ما در حال تلاش برای رفع و رجوع آن‌ها هستیم.

کاربرانی که هم‌اکنون سیستم‌عامل ویندوز 10 خود را به آخرین بیلد 1809 عرضه شده آپدیت کرده‌اند، نصب درایورهای پرینتر یا اسکنر از طریق اینترنت برای آن‌ها ضروری به شمار می‌رود، اما این موضوع خوشبختانه کاربرانی که هنوز سیستم‌عامل خود را آپدیت نکرده و یا قصد به‌روزرسانی ویندوز از بسته به‌روزرسانی آوریل به اکتبر 2018 را دارند را شامل نمی‌شود. کمپانی مایکروسافت در این باره گفته است:

“با شروع ویندوز 10، نسخه 1809، ویندوز پرینترهای سازگار با استانداردهای Mopria را تحت پشتیبانی خود درآورده است. هنگامی‌که درایوری در دسترس نباشد، سیستم‌عامل ویندوز با استفاده از استانداردهای فوق می‌تواند دستگاه‌های پرینتر را بدون نیاز به نصب هرگونه درایور و یا نرم‌افزار اضافه‌ای راه‌اندازی کند.”

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید