بیلد 18247 سیستم‌عامل ویندوز 10 منتشر شد + لیست تغییرات

بیلد 18247 سیستم‌عامل ویندوز 10 منتشر شد + لیست تغییرات


با وجود اینکه کمپانی مایکروسافت با قدرت فراوانی در حال کار بر روی بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10 می‌باشد، اما ارائه آپدیت‌های کوچک جهت بررسی ویژگی‌های جدید اضافه شده به سیستم‌عامل و پیشبرد اهداف برنامه ویندوز Insiders نیز هنوز از جانب مایکروسافت فراموش نشده و در حال پیگیری است. بر همین اساس کمپانی نامبرده امروز بیلد جدیدی را در قالب به‌روزرسانی شماره 18247 عرضه و در دسترسی همگان قرار داده است. دریافت بیلد نامبرده هم‌اکنون از طریق بخش به‌روزرسانی سیستم‌عامل ویندوز 10 قابل امکان‌پذیر می‌باشد.

ویندوز 10

فهرست ویژگی‌های جدید اضافه شده به این بیلد آن‌چنان بلند بالا نیست، اما رفع برخی از باگ‌ها و مشکلات نرم‌افزاری در میان توضیحات به چشم می‌خورند.

فهرست تغییرات:

رفع مشکل ابزار تبدیل متن به گفتار (Narrator) هنگام خواندن بخش شروع سریع ابزار به زبان ژاپنی.

رفع مشکل نامرئی شدن آیکون‌های اپلیکیشن‌های موجود در نوار وظیفه (تسک‌بار).

رفع مشکل توقف عملکرد ابزار IME در هنگام اجرای مرورگر مایکروسافت ادج (Edge) برای اولین بار.

رفع مشکل عدم پاسخ‌گویی کلیدهای کنترلی نرم‌افزار WebView به فرامین ورودی از سمت کیبرد.

افزودن تگ “پیش‌نمایش (Preview)” به اپلیکیشن تلفن همراه شما (Your Phone) بنا به درخواست کاربران و بازخوردهای دریافتی از سمت آن‌ها.

مشکلات شناخته شده:

هنگام استفاده از حالت تاریک، حاشیه‌های سفید رنگ بسیار بزرگی در اطراف منوی زمینه ابزار مدیریت فایل به نمایش در می‌آیند.

مشکل ابزار مدیریت وظایف (تسک منیجر) در نمایش اشتباه درصد استفاده از منابع پردازنده مرکزی. این مشکل در بیلد بعدی رفع می‌گردد.

فلش‌های کوچک موجود در ابزار مدیریت وظایف جهت گسترش بخش فرآیندهای پس‌زمینه (Background processes) به‌صورت پیوسته و عجیبی به حالت چشمک‌زن در می‌آیند.

همان‌طور که پیشتر نیز اشاره شد، افراد عضو حلقه Skip Ahead ویندوز 10 اکنون می‌توانند بیلد معرفی شده را از بخش آپدیت ویندوز دریافت و به تست و بررسی و ارائه بازخورد در خصوص نقاط قوت و ضعف آن به کمپانی مایکروسافت بپردازند.

منبع: Windows Central

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید