بیلد 18267 سیستم‌عامل ویندوز 10 منتشر شد + لیست تغییرات

بیلد 18267 سیستم‌عامل ویندوز 10 منتشر شد + لیست تغییرات


بیلد 18267 ویندوز 10 با برخورداری از بهبودهای گوناگونی در بخش زبان‌های ورودی، سهولت در دسترسی، گسترش قابلیت جستجوی محتویات و برخی دیگر از رفع باگ‌های نرم‌افزاری اکنون قابل دریافت می‌باشد. این بیلد بخشی از بسته به‌روزرسانی بهار 2019 (شماره 19H1) سیستم‌عامل مذکور به شمار می‌رود که در جهت رفع مشکلات و بررسی‌های بیشتری توسط افراد عضو انجمن Windows Insiders پیش از موعد مقرر منتشر شده است.

بیلد 18267

بهبود قابلیت جستجوی محتویات

بر طبق گفته کمپانی مایکروسافت، تیم طراحی و توسعه سیستم‌عامل ویندوز 10 اکنون بهبودهای تقریباً چشمگیری را در زیرساخت ویندوز ایجاد کرده‌اند که به سیستم اجازه می‌دهد تا عملیات جستجوی محتویات را به فولدرها و درایورهای نرم‌افزاری نیز گسترش داده و این موضوع برخلاف قبل دیگر تنها محدود به اسناد، فایل‌های ویدئویی، تصاویر و صفحه دسکتاپ نمی‌باشد.

بهبودهای انجام شده در بستر موتور شاخص سیستم‌عامل ویندوز 10 اکنون به ایندکس نمودن تمامی موقعیت‌ها و فایل‌های مختلف حافظه رایانه شخصی با توان بیشتری می‌پردازد تا فرآیند جستجو در آینده با سهولت بیشتری همراه شده و مدت زمان به طول انجامیدن آن نیز کاهش چشمگیری پیدا کند.

بهبود در بخش زبان‌های ورودی

بیلد 18267 سیستم‌عامل ویندوز 10 اکنون بهبودهای گوناگونی را در بخش زبان‌های ورودی خود دریافت کرده است که به کاربر اجازه می‌دهد تا فرآیند تایپ متون را با دقت بیشتری به انجام رساند. دسترسی به نمادها و کاراکترهای ویژه توسط استفاده‌کنندگان از صفحات لمسی با افزودن کلید ویژه‌ای به صفحه‌کلید اکنون با سهولت بیشتری همراه شده و بi کاربران اجازه می‌دهد تا نمادهای ویژه خود را سریعاً و بدون نیاز به مراجعه به بخش‌های عمیق منوی تنظیمات پیدا کنند.

بهبودهای سهولت در دسترسی

ابزار Narrator اکنون بهبودهای مختلفی را از جانب کمپانی مایکروسافت دریافت کرده و بستر سازگاری آن با مرورگر گوگل کروم نیز فراهم آورده شده است. چهارچوب اتوماسیون‌سازی فرآیندهای رابط کاربری نیز اکنون قابلیت پشتیبانی اطلاعات IAccessible2 از طریق مرورگر نامبرده را به‌صورت پیش‌فرض تحت پشتیبانی خود درآورده است. برخی دیگر از بهبودهای بیلد 18267 سیستم‌عامل ویندوز 10 از قرار زیر می‌باشند:

رفع کرش نمودن منوی تنظیمات هنگام تغییر گزینه‌های موجود در برخی از موقعیت‌های خاص.

رفع مشکل نمایش صفحه آبی مرگ با برخورداری از کد توقف IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.

رفع مشکل نمایش ناگهانی Action Center در بخش مخالف صفحه نمایشگر پیش از انتقال آن به قسمت مناسب و پیش‌فرض خود.

رفع مشکل نمایش شماره تعداد پیغام‌های اعلان خوانده نشده توسط برخی از آیکون‌های سیستم Action Center (با وجود اینکه تمامی پیغام‌ها توسط کاربر خوانده شده‌اند).

رفع مشکل نمایش گزینه Uninstall هنگام کلیک راست نمودن بر روی برخی از اپلیکیشن‌ها در منوی استارت، با وجود اینکه سیاست Prevent users from uninstalling application from start نیز در حالت فعال قرار دارد.

و …

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید