بیلد 18272 سیستم‌عامل ویندوز 10 منتشر شد + تغییرات

بیلد 18272 سیستم‌عامل ویندوز 10 منتشر شد + تغییرات


کمپانی مایکروسافت امروز در جدیدترین اقدام خود بیلد 18272 سیستم‌عامل ویندوز 10 را برای کاربران عضو حلقه‌های Fast و Skip Ahead منتشر کرد. بیلد اشاره شده بخشی از بسته به‌روزرسانی بهار 2019 (شماره 19H1) پلتفرم مذکور به شمار می‌رود که با برخورداری از بهبودها و شماری از تغییرات گوناگون، پیش‌نمایشی از تجربه آپدیت فوق را برای مصرف‌کنندگان به ارمغان آورده است.

طراحی دوباره گزینه‌های ورودی

با بسته به‌روزرسانی جدید عرضه شده، کمپانی مایکروسافت به دنبال طراحی دوباره گزینه‌ها و آپشن‌های ورود به حساب‌های کاربری گوناگون بوده و در حال فراهم آوردن سهولت در پیکربندی قابلیت سلام ویندوز از طریق منوی تنظیمات می‌باشد. کاربران پیشتر اعلام داشته بوده‌اند که طراحی پیشین کمی خراب و در هم ریخته به نمایش درآمده و حال مایکروسافت سرانجام به دنبال رفع نواقص آن می‌باشد.

منوی تنظیمات اکنون عملکرد گزینه‌ها و خواص منحصر به فرد و مختلف را با ارائه توضیحاتی به کاربر (مانند نمایش بالن‌های توضیحات هنگام قرارگیری نشانگر ماوس بر روی آن‌ها) باز می‌کند که این موضوع، به‌خصوص در هنگام استفاده از شناسه پین، اثر انگشت و یا قابلیت سلام ویندوز جهت ورود به حساب کاربری شخصی سیستم‌عامل بسیار مفید به شمار می‌رود.

بهبود زبان‌های ورودی

بیلد 18272 سیستم‌عامل ویندوز 10 قابلیت تایپ هوشمند صفحه‌کلید SwiftKey را به دیگر زبان‌هایی نظیر انگلیسی (کانادایی)، انگلیسی (هندی)، فرانسوی (کانادایی)، فرانسوی (بلژیکی)، فرانسوی (سوئیسی)، پرتغالی، آلمانی (سوئیسی) و اسپانیایی (ایالات‌متحده آمریکا) نیز گسترش داده است. علاوه بر آن قابلیت پیشنهاد کلمات کلیدی پیشتر همیشه محدود به زبان‌های انتخابی بوده است، اما در بسته به‌روزرسانی عظیم بعدی، سیستم به ارائه توضیحات خود، حتی در هنگام استفاده از صفحه‌کلیدهای فیزیکی نیز مبادرت می‌ورزد.

از جمله دیگر ویژگی‌های بیلد 18272 سیستم‌عامل ویندوز 10 می‌توان به افزودن گزینه Unpin به میانبر کلیک راست اپلیکیشن‌های منوی استارت جهت از حالت سنجاق خارج نمودن آن‌ها اشاره کرد. بسته به‌روزرسانی 19H1 پلتفرم مذکور هنوز در مراحل تست و بررسی بتا قرار داشته و بر طبق الگوی عرضه آپدیت‌های بزرگ از جانب کمپانی مایکروسافت، زمانی در اواخر آوریل سال آینده میلادی می‌توانیم شاهد آن باشیم.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید