بیلد 18282 سیستم‌عامل ویندوز 10 منتشر شد + لیست تغییرات

بیلد 18282 سیستم‌عامل ویندوز 10 منتشر شد + لیست تغییرات


مایکروسافت دیروز در جدیدترین اقدام خود فرآیند انتشار دوباره بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 (بیلد 1809) ویندوز 10 را از سر گرفت، حال کمپانی مذکور به‌منظور نمایش تعهد خود در توسعه بیشتر سیستم‌عامل و کسب رضایت کاربران به‌روزرسانی جدیدی را برای پلتفرم مذکور عرضه کرده است. آپدیت جدید عرضه شده بخشی از بسته به‌روزرسانی بهاره سیستم‌عامل در سال 2019 محسوب شده و به شماره بیلد 18282 برای کاربران عضو برنامه Windows Insiders منتشر شده است.

از جمله برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های بیلد 18282 سیستم‌عامل ویندوز 10 می‌توان به پوسته روشن جدید، بهبود عملکرد پرینتر، قابلیت‌های گویش جدید، تغییر تنظیمات روشنایی و تغییر صفحه Windows Update اشاره کرد.

پوسته روشن

کمپانی مایکروسافت به‌منظور تغییر ظاهر یکنواخت صفحه دسکتاپ، نوار وظیفه و یا حتی منوی اکشن سنتر به طراحی نوعی پوسته روشن جدید برای سیستم‌عامل مبادرت ورزیده است. علاوه بر آن کاغذ دیواری پیش‌فرض سیستم‌عامل ویندوز 10 نیز جهت سازگاری بیشتر با پوسته فوق تغییراتی را به خود دیده است. در صورت انتخاب حالت روشن از طریق منوی تنظیمات، تمامی المان‌های رابط کاربری تغییر وضعیت داده و نمایی روشن‌تر را از خود به نمایش می‌گذارند.

بیلد 18282

بهبود تجربه Snipping

پنجره منتسب به قابلیت Snipping اکنون حالتی زنده به خود گرفته و امکان استفاده از آن با فشردن هم‌زمان کلیدهای ترکیبی Win + Shift + S + Print Screen فراهم آورده شده است.

بهبود عملکرد دستگاه پرینتر

عملیات پرینت اسناد گوناگون در جدیدترین به‌روزرسانی سیستم‌عامل ویندوز 10 تغییراتی را به خود دیده و از حالت سنتی خود خارج شده است. به‌عنوان مثال در اولین نگاه، پوسته روشن پیشتر اشاره شده، رابط کاربری چاپ متون را نیز در بر گرفته و گزینه‌های منتسب به آن را با تغییراتی همراه ساخته است. علاوه بر آن کمپانی مایکروسافت به‌منظور بهبود رابط کاربری و افزایش درک گزینه‌های منوهای کشویی، توضیحاتی را در قالب برخی از آن‌ها گنجانده است.

تغییر پنجره Windows Update

امکان توقف و یا ایجاد تأخیر به مدت هفت روز در دریافت برخی از به‌روزرسانی‌های ویندوز 10 اکنون میسر می‌باشد، اما بعضی از آپدیت‌های مهم‌تر همچنان به‌صورت خودکار توسط سیستم‌عامل دانلود و نصب می‌شوند.

بیلد 18282

بسته به‌روزرسانی 19H1 سیستم‌عامل ویندوز هم‌اکنون برای کاربران عضو برنامه Windows Insider قابل دسترس بوده و امکان استفاده از آن در بهار سال آینده برای همگان نیز امکان‌پذیر می‌شود.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید