تأمین برق کنسول پلی‌استیشن کلاسیک چگونه صورت می‌پذیرد؟

تأمین برق کنسول پلی‌استیشن کلاسیک چگونه صورت می‌پذیرد؟


در روز گذشته کمپانی سونی به‌صورت رسمی از نسخه کلاسیک کنسول پلی‌استیشن خود تحت عنوان “پلی‌استیشن کلاسیک” پرده برداشت، اما عدم عرضه آداپتور AC همراه با محصول خریداران را به تفکر وا داشته است که پس چگونه باید برق دستگاه را تأمین و آن را روشن کرد؟ آیا آداپتور باید به‌عنوان یک وسیله جانبی به‌صورت جداگانه تهیه شود؟

پلی‌استیشن کلاسیک

خوشبختانه نسخه کلاسیک کنسول پلی‌استیشن با عنایت به تغییر در بخش مدار تغذیه خود میزان انرژی بسیار اندکی را نیازمند بوده و با استفاده آداپتورهای معمولی تلفن‌های همراه هوشمند نیز می‌تواند به فعالیت بپردازد. بر طبق گفته یکی از سخنگویان کمپانی سونی به رسانه IGN، امکان استفاده از تمامی آداپتورهای مبتنی بر 5V/1.0A (5 ولت، 1 آمپر) برای تأمین برق پلی‌استیشن کلاسیک امکان‌پذیر می‌باشد که این خود شارژرهای عادی اسمارت‌فون‌ها را نیز شامل می‌شود.

“توان مورد نیاز پلی‌استیشن کلاسیک با استفاده از هر منبع یو‌اس‌بی مبتنی بر ولتاژ 5 ولت و جریان 1 آمپر می‌تواند مورد تأمین قرار گیرد، از جمله آداپتورهایی که همراه با تلفن‌های همراه هوشمند عرضه می‌شوند”. عدم عرضه آداپتور AC همراه با دستگاه ممکن است برای برخی مشکل‌ساز باشد، اما از آنجایی که توسعه و عرضه تعداد فراوانی از آداپتورهای شارژر به‌نوعی در قالب تولید زباله‌های محیط زیستی طبقه‌بندی می‌گردد، بهتر نیست که وسایل هم‌اکنون موجود و بیکار را مجدداً مورد استفاده قرار داد؟

سخنگوی کمپانی سونی علاوه بر توضیحات فوق، اعلام کرده است که اگرچه درگاه‌های یو‌اس‌بی موجود در ساختار کنسول پلی‌استیشن کلاسیک برای اتصال دسته‌های کنترلر تعبیه شده‌اند، کنترلرهای جدید نظیر DualShock 4 نمی‌توانند با استفاده از آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

“وسایل جانبی عرضه شده برای دستگاه‌های اخیر پلی‌استیشن توسط نسخه کلاسیک قابل پشتیبانی نمی‌باشند.”

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید