تائید رسمی دو باگ نرم‌افزاری جدید برای بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10

تائید رسمی دو باگ نرم‌افزاری جدید برای بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10


چندین هفته پیش، کمپانی مایکروسافت آپدیت تکمیلی KB4462933 را برای بیلد 1803 سیستم‌عامل ویندوز 10 عرضه کرد. بسته به‌روزرسانی اشاره شده در تاریخ 24 ام اکتبر سال جاری برای آن دسته از افرادی منتشر شده بود که به‌روزرسانی اکتبر 2018 پلتفرم مذکور را بر روی رایانه شخصی خود نصب کرده و با مشکلات گوناگونی مواجه شده بوده‌اند.

بیلد 1803

بسته به‌روزرسانی مذکور با برخورداری از رفع مشکلاتی برای نمایش خطای صفحه آبی مرگ هنگام قطع اتصال دستگاه‌های بیسیم بلوتوث با رایانه و همچنین باگ نرم‌افزاری عدم اجرای اپلیکیشن ویندوز دیفندر برای سیستم‌عامل ویندوز 10 عرضه شده است. اگرچه مایکروسافت در زمان انتشار آپدیت مذکور هیچ‌گونه مشکلی را به‌صورت رسمی تائید نکرده بود، اما به نظر می‌رسد که کمپانی مذکور اکنون سیاست خود را تغییر داده و در کمال آرامش بخش اسناد وب‌سایت خود را به‌روزرسانی و تعداد دو باگ نرم‌افزاری جدید برای سیستم‌عامل ویندوز 10 را به آن افزوده است.

کمپانی مایکروسافت اظهار داشته است که آپدیت تکمیلی KB4462933 ابزار توسعه‌دهندگان در مرورگر مایکروسافت ادج را خراب نموده و اجرای منوی منتسب به آن دیگر همانند گذشته در رایانه‌های مبتنی بر بیلد 1803 ویندوز 10 کار نمی‌کند؛ بر همین اساس کمپانی مذکور به‌عنوان راه‌حلی موقتی پیشنهاد ورود به محیط سیستم‌عامل با حساب کاربری مدیر و سپس مراجعه به مسیر زیر (در نسخه 64 بیت از ویندوز 10) و پاک‌سازی فایل مربوطه را داده است:

C:WindowsSystemAppsMicrosoft.MicrosoftEdgeDevToolsClient_8wekyb3d8bbwemicrosoft.system.package.metadataAutogenJSByteCodeCache_64

کاربران نسخه 32 بیت از ویندوز 10 باید به مسیر زیر مراجعه و فایل مربوطه را حذف نمایند:

C:WindowsSystemAppsMicrosoft.MicrosoftEdgeDevToolsClient_8wekyb3d8bbwemicrosoft.system.package.metadataAutogenJSByteCodeCache_32

دومین مشکلی که کمپانی مایکروسافت به تائید رسمی آن در بخش اسناد وب‌سایت خود پرداخته است نوعی باگ نرم‌افزاری مرتبط با به‌روزرسانی NET Framework عرضه شده تاریخ یازدهم سپتامبر و یا نسخه پیش‌نمایش آگوست سیستم‌عامل ویندوز 10 می‌باشد. پس از نصب به‌روزرسانی مذکور، در فرآیند نمونه‌سازی‌های منتسب با اتصالات Sql استثنائاتی پدیدار می‌شوند که در عملکرد پیش‌فرض و بی‌عیب و نقص ویندوز مشکلاتی را نمایان می‌سازند.

انتظار می‌رود که کمپانی مایکروسافت مشکلات اشاره شده را در وصله قابل عرضه در سه‌شنبه، سیزدهم نوامبر هفته آینده رفع نماید.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید