تائید رسمی مشکلات صوتی ویندوز 10 از جانب مایکروسافت و نحوه رفع آن‌ها

تائید رسمی مشکلات صوتی ویندوز 10 از جانب مایکروسافت و نحوه رفع آن‌ها


اگر به خاطر داشته باشید، اخبار موجود پیرامون مشکل صوتی ویندوز 10 دیروز در سطح اینترنت پخش شده و کمپانی مایکروسافت امروز به‌صورت رسمی درستی گزارش را تائید کرده است. خوشبختانه بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 و آپدیت تجمعی ویندوز 10 دلیل اصلی مشکلات به وجود آمده نبوده و منبع آن به انتشار اشتباه یکی از درایورهای اینتل از طریق بخش ویندوز آپدیت باز می‌گردد.

مشکل اشاره شده فقط رایانه‌های مبتنی بر پردازنده‌های مرکزی اینتل را تحت تأثیر قرار داده و پس از نصب درایور مربوطه بر روی بسته‌های به‌روزرسانی آوریل و اکتبر 2018 ویندوز، سیستم صوتی از کار افتاده و پیغام “No Audio output in installed” به نمایش درمی‌آید. کمپانی مایکروسافت در این باره گفته است که تمامی مشکلات به دلیل انتشار تصادفی یک درایور خراب برای بعضی از دستگاه‌های مختلف از طریق بخش ویندوز آپدیت مربوط می‌شود. خوشبختانه رفع مسئله به‌راحتی تنها پاک‌سازی درایور مشکل‌ساز می‌باشد.

“یک درایور صوتی اینتل اواخر هفته جاری برای مدت زمان کوتاهی اشتباهاً از طریق بخش ویندوز آپدیت بر روی برخی از دستگاه‌ها نصب شده است. پس از دریافت گزارش‌های کاربران پیرامون از کار افتادن سیستم صوتی رایانه‌های شخصی، درایور مربوطه بلافاصله حذف و عملیات بررسی موضوع از جانب تیم تعمیر و پشتیبانی آغاز شده است. اگر سیستم صوتی رایانه شخصی خراب شده و بیلد 1803 یا به‌روزتر ویندوز 10 بر روی کامپیوتر شما نصب است، لطفاً وجود درایور خراب در قالب دستگاه خود را بررسی کنید.”

همان‌طور که پیشتر نیز اشاره شد، روش رفع این مشکل به‌راحتی تنها حذف درایور مشکل‌ساز می‌باشد. برای این منظور کافی است تا ابتدا ابزار Device Manager ویندوز را گشوده و سپس درایور Intel SST Audio Controller را پیدا کنید، سپس بر روی آن یک مرتبه کلیک کرده و پس از ورود به گزینه Properties و سربرگ Driver، بر روی کلید uninstall کلیک کنید تا درایور پاک و عملکرد سیستم صوتی مجدداً از سر گرفته شود.

ویندوز 10

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید