تاریخ پایان پشتیبانی از ویندوز 10 و عرضه نسخه جدید ویندوز

تاریخ پایان پشتیبانی از ویندوز 10 و عرضه نسخه جدید ویندوز


ویندوز 7 همچنان پرصلابت!

بدون شک می‌توان مدعی شد که ویندوز 7 پس از XP توانست به محبوب‌ترین سیستم عامل دسکتاپ در بین کاربران تبدیل شود که این محبوبیت را تا حد زیادی مرهون رابط کاربری کم نقص خود است. استقبال از ویندوز 7 آن قدر بالا است که ویندوز 8.1 نمی‌تواند از نظر تعداد مخاطبین کوچک‌ترین رقابتی با آن داشته باشد، اما اگر پای ویندوز 10 به میان بیاید، شرایط کاملا متفاوت خواهد شد.

ویندوز 10

ویندوز 10 در صدد تصاحب جایگاه محبوب‌ترین سیستم عامل مایکروسافت

با وجود آن که بر اساس آخرین آمار رسمی منتشر شده در ژوئن 2018، ویندوز 7 حدود 43 درصد از سهم کاربران را به خود اختصاص داده است، اما طبق همین آمار ویندوز 10 توانسته است حدود 35 درصد کاربران را به خود جذب کند. این در حالی است که ویندوز 8.1 تنها 5 درصد و XP همچنان 4 درصد از سهم کاربران را در اختیار دارند.

ویندوز 10 مایکروسافت پس از انتشار بروز رسانی Spring Creators یک ماه موفقیت آمیز را پشت سر گذاشته و موفق به گذر از مرز 250 میلیون کاربر شده است. مایکروسافت در ماه گذشته پشتیبانی از برخی دستگاه‌های قدیمی توسط ویندوز 10 را پایان داد. این کمپانی قصد دارد تا سال 2020 همچنان بروز رسانی‌های عظیم خود را برای سیستم عامل محبوب ویندوز 10 منتشر کند، اما پس از این تاریخ تنها آپدیت‌های امنیتی برای این نسخه از ویندوز منتشر خواهد شد. با این تفاسیر می‌توان نتیجه گرفت که در سال 2020 احتمالا باید منتظر نسخه‌ی جدیدی از سیستم عامل ویندوز باشیم. نظر شما چیست؟

منبع: MsPowerUser

لینک داخلی: Sakhtafzar

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید