تا به این لحظه 46 درصد از آی‌دیوایس‌ها میزبان iOS 12 بوده‌اند

تا به این لحظه 46 درصد از آی‌دیوایس‌ها میزبان iOS 12 بوده‌اند


در نسخه‌های قبلی سیستم عامل iOS اپل نرخ تطبیق‌پذیری یا سرعتی که دستگاه‌های موبایل اپل به آن نسخه‌ها بروزرسانی می‌شدند با کاهش روبرو شده بود. براساس گزارش‌های منتشر شده این مشکل از آنجایی اتفاق افتاد که اپل سخت‌گیری‌های خود در بخش کنترل کیفیت نرم‌افزاری را کاهش داد و در نتیجه نسخه‌های قبلی iOS در وضعیتی به دست کاربر می‌رسید که از باگ‌های مختلفی برخوردار بود.

اما به نظر می‌رسد اپل به طور جدی در تلاش است تا در iOS 12 این مشکلات را حذف یا حداقل به کمترین میزان خود کاهش دهد. براساس اطلاعاتی که توسط میکس‌پنل جمع‌آوری شده، iOS 12 تا به این لحظه بر روی بیش از 46 درصد از آی‌دیواس‌ها نصب شده است.

این در حالی است که iOS 11 تاکنون بر روی 46.57 درصد از دستگاه‌ها نصب شده و انتظار می‌رود نسخه 12 به زودی از آن پیشی بگیرد. هنوز آمار دقیق و رسمی توسط اپل منتشر نشده و به همین دلیل نمی‌توان به این اطلاعات با قطعیت نگاه کرد.

اما اگر این اطلاعات صحت داشته باشند می‌توان گفت سرعت نفوذ دوازدهمین نسخه از  iOS در بین کاربران اپل قابل توجه و بسیار امیدوارکننده می‌باشد، چرا که این نسخه تنها چند هفته پیش به طور عمومی منتشر شده است. تا به این لحظه، نقد و بررسی‌های صورت گرفته بر روی این نسخه از پلتفرم موبایل اپل، رضایت بخش بوده و عزم اپل برای جبران گذشته را نشان می‌دهد.

به عبارت دیگر iOS 12 یکی از معدود بروزرسانی‌های اخیر اپل بود که واقعا بر روی عملکرد دستگاه‌های قدیمی تاثیر مثبت گذاشت. البته بدون شک این نسخه نیز بدون نقص نبوده و برخی از کاربران آیفون ایکس از مشکلات شارژ باتری شکایت داشته‌اند. علاوه بر این، تعدادی از کاربران نیز مشکلاتی در زمینه شبکه‌های ارتباطی LTE دارند که هنوز نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری بودن آن مشخص نشده است.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید