تا زمان رفع مشکل حیاتی بیلد 1809 ویندوز 10، استفاده از رایانه شخصی خود را کاهش دهید!

تا زمان رفع مشکل حیاتی بیلد 1809 ویندوز 10، استفاده از رایانه شخصی خود را کاهش دهید!


بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10 (بیلد 1809) پس از گزارش‌های متعدد کاربران مبنی بر حذف یک‌باره فایل‌های مسیرهای کتابخانه‌ای سیستم‌عامل توسط کمپانی مایکروسافت از دسترس خارج شده و دیگر قابل دریافت نمی‌باشد. به نظر می‌رسد که مشکل اشاره شده از گستردگی بالایی برخوردار نبوده و تنها کاربرانی با شرایط خاص را در خود گرفتار ساخته است، اما با این وجود کمپانی مایکروسافت در جهت جلوگیری از بروز ضررهای بیشتر، فرآیند انتشار جهانی بیلد 1809 را به‌صورت موقتی متوقف کرده و در این باره گفته است:

“ما در حال حاضر انتشار عمومی بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 (بیلد 1809) را برای تمامی کاربران خود به‌صورت موقتی متوقف کرده‌ایم تا به بررسی گزارش‌های دریافتی مبنی بر پاک‌سازی برخی از اطلاعات پس از اتمام فرآیند به‌روزرسانی بپردازیم”.

کمپانی مایکروسافت در طی یادداشتی در وب‌سایت رسمی خود اعلام کرده است کاربرانی که محتویات شخصی آن‌ها بدون اطلاع قبلی پاک شده‌اند، برای ریکاوری مجدد و راهنمایی با تیم پشتیبانی ما تماس برقرار نمایند. خانم Dona Sarkar، مدیر توسعه برنامه Windows Insider در این باره گفته است:

“اگر شما نیز با مشکل حذف فایل‌های شخصی خود پس از آپدیت ویندوز به بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 برخورد کرده‌اید، لطفاً با شماره پشتیبانی ما تماس حاصل فرمایید. آن‌ها ابزارهای مناسب برای بازگردانی مجدد محتویات را در اختیار دارند. این بیلد دیگر قابل دانلود به‌صورت دستی نمی‌باشد”.

بیلد 1809

به نظر می‌رسد که کمپانی مایکروسافت بخش توضیحات صفحه شخصی خود را آپدیت کرده و با ارائه نکات امنیتی بیشتر اظهار داشته است که کاربران حدالامکان استفاده از دستگاه‌هایی که با مشکل پاک‌سازی یک‌باره فایل‌ها مواجه شده‌اند را کاهش دهند.

“اگر شما به‌صورت دستی به دانلود و نصب بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 اقدام کرده و بر این باورید که محتویات شخصیتان پس از فرآیند آپدیت ناپدید شده‌اند، لطفاً استفاده از دستگاه آسیب دیده را کاهش داده و سریعاً با ما تماس حاصل فرمایید”.

خانم Dona Sarkar در زمینه آگاهی از تحت تأثیر قرار گرفتن رایانه شخصی توسط مشکل فوق اظهار داشته است که پوشه Documents رایانه شخصی خود را بگشایید؛ اگر تمامی فایل‌ها و محتویات شخصی همچنان دست نخورده باقی‌مانده‌اند، شما در زمره افراد خوش‌شانس قرار دارید، در غیر این صورت برای راهنمایی بیشتر با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید