تحریم هواوی توسط آمریکا منجر به کاهش 25 درصدی قیمت حافظه‌های DRAM می‌شود

تحریم هواوی توسط آمریکا منجر به کاهش 25 درصدی قیمت حافظه‌های DRAM می‌شود


بنا بر آخرین تحلیل‌های صورت گرفته بر بازار سخت افزارهای دیجیتال، انتظار می‌رود تا قیمت حافظه‌های DRAM کاهش یابد. در ادامه با سخت افزار همراه باشید.


حافظه‌های DRAM

ترند فورس (Trendforce) به تازگی تحلیلی در رابطه با وضعیت قیمت حافظه‌های DRAM در آینده منتشر کرده است. طبق گزارشات این منبع که روز گذشته منتشر شد، احتمالا در آینده قیمت گذاری این نوع حافظه‌ها بیش از پیش کاهش یابد. منبع این مطلب دلیل اصلی این کاهش قیمت را جنگ تجاری رخ داده میان ایالات متحده آمریکا و چین می‌داند. تحریم‌های اعمال شده از سوی آمریکا مسبب محدودیت در فعالیت‌های کمپانی هواوی (Huawei) برای محصولاتی در رده سرورها و به‌ویژه اسمارت‌فون‌ها شده است.

با این حال که تحریم هواوی تاثیر مستقیمی بر بازار حافظه‌های DRAM دارد و شک و تردید نیز در بازار این حوزه صنعتی بوجود می‌آید، ترند فورس پیش بینی می‌کند تا بزودی موجودی این نوع حافظه‌ها بیش از تقاضا باشد. افزون بر این، این منبع پیشتر گزارشی مبنی بر کاهش 10 درصدی قیمت برای حافظه‌های مورد اشاره طی سه ماهه سوم سال میلادی جاری منتشر کرده بود، حال با وضعیت کنونی ترند فورس پیش بینی می‌کند تا در سه ماهه سوم تا 15 درصد و تا سه ماهه چهارم نهایتا 10 درصد دیگر کاهش قیمت رخ بدهد. نظر شما درباره این مطلب چیست؟

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید