تراشه‌ی اگزینوس مجهز به پردازنده گرافیکی ساخت سامسونگ می‌شود

تراشه‌ی اگزینوس مجهز به پردازنده گرافیکی ساخت سامسونگ می‌شود


بر اساس تازه‌ترین گزارش‌های واصله از سوی کمپانی سامسونگ، این شرکت تصمیم دارد پردازنده‌ گرافیکی موجود در تراشه‌های اصلی اگزینوس را به صورت خودکفا تولید کند. برای شروع چنین فعالیتی نیاز به متخصصین در این زمینه می‌باشد. بنابراین، سامسونگ در صفحه رسمی LinkedIn فضای شغلی جدیدی را تشکیل داده و از سوی AMD و انویدیا نیز دعوت به همکاری و جذب نیرو کرده، اما هنوز هیچ خبری مبنی بر پذیرفتن چنین فعالیتی از سوی این دو کمپانی دیده نشده است. با سخت افزار همراه باشید.

اگزینوس

کمپانی سامسونگ برای توسعه پردازنده گرافیکی از جانب خود، به متخصص‌های در این زمینه نیاز دارد. با توجه به این موضوع، در کشف استعدادهایی از سوی AMD، کوالکام و انویدیا در حال جستجو می‌باشد تا جایگزینی برای هسته گرافیکی Mali ARM توسط یک تیم برجسته صورت پذیرد.

با در نظر گرفتن اینکه سامسونگ برای تولید این هسته‌های گرافیکی نیاز به کسب تجربه دارد. محصولات میان‌رده اولین گروهی خواهند بود که مجهز به این هسته گرافیکی می‌شوند. البته برنامه بلند مدت سامسونگ برای به قدرت رساندن پرچم‌داران آتی این کمپانی می‌باشد.

کمپانی سامسونگ با اجرای کردن این روش از وابستگی‌ به تولیدات ARM کم خواهد کرد و از سوی دیگر سود بیشتری را کسب می‌کند و با توجه به این موضوع، سامسونگ همچنان هنگام استفاده از تراشه‌ی اگزینوس از وابستگی‌های کمتری در برابر با اپل که متکی به مودم‌های کوالکام و اینتل می‌باشد، برخوردار می‌شود.

دیدگاه شما در مورد تراشه‌های اگزینوس چیست؟

منبع GizmoChina

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید