تشخیص خودکار سلاح گرم توسط سیستم‌های امنیتی دوربین با استفاده از هوش مصنوعی!

تشخیص خودکار سلاح گرم توسط سیستم‌های امنیتی دوربین با استفاده از هوش مصنوعی!


گیت‌های فلزیاب درزمینهٔ شناسایی اجسام فلزی نظیر اسلحه بسیار تأثیرگذار می‌باشند، اما همان‌طور که پیشتر نیز بارها و بارها شاهد بوده‌ایم، عبور دادن دزدکی سلاح گرم به آن‌سوی گیت در صورت نیاز غیرممکن نمی‌باشد، صرفه نظر از مشکلات این روش درزمینهٔ نیاز به تحویل تمامی اجسام فلزی نظیر کلید و … و دریافت دوباره آن‌ها پس از عبور از دروازه شناسایی، اما به نظر می‌رسد که Athena Security، یکی از کمپانی‌های فعال درزمینهٔ طراحی و توسعه هوش مصنوعی در سانفرانسیسکو سرانجام موفق به طراحی روشی شده است که در صورت عملکرد موفقیت‌آمیز جایگزین گیت‌های فلزیاب شده و آن‌ها را به دست فراموشی می‌سپارد.

سلاح

کمپانی نامبرده بر طبق ادعای خود به توسعه نوعی هوش مصنوعی منحصر به فرد پرداخته است که با اعمال در سیستم‌های امنیتی دوربین قادر است تا اسلحه و مهمات جنگی را از راه دور و بدون نیاز به دسترسی فیزیکی شناسایی نماید. علاوه بر امکان شناسایی و تشخیص سلاح، سیستم قادر است تا در هنگام حضور افراد تیرانداز در محیط‌های مختلف به‌صورت کاملاً خودکار با پلیس تماس گرفته و آن‌ها را به محل اعزام کند که با توسعه بیشتر و کاهش زمان پاسخ‌گویی درزمینهٔ کاهش تلفات می‌تواند بسیار مفید واقع شود.

آقای Gary Zimmaro، رئیس کل دبیرستان Archbishop Wood در این‌باره گفته است:

“احساس امنیت در کمپ با توجه به دانستن این حقیقت که ما بهترین سیستم امنیتی تشخیص سلاح موجود در جهان را در اختیار داریم کاملاً قابل لمس می‌باشد. علاوه بر فراهم آوردن محیطی جهت انتقال تحصیلات عالیه و دانش، ایمن نگاه داشتن دانش‌آموزان و حفظ امنیت آن‌ها نیز از جمله دیگر مسئولیت‌های خطیر ما به شمار می‌رود”.

سیستم‌های تشخیص سلاح نظیر هوش مصنوعی کمپانی Athena در نوع خود جدید به شمار نمی‌روند، زیرا فناوری‌های دیگری پیشتر مورد تولید قرار گرفته‌اند که قادرند تا نقطه برخورد گلوله و رسم جهت شلیک آن را به انجام رسانند، اما استفاده از لایه‌های بیشتر جهت تضمین فراتر امنیت همیشه فاکتوری قابل ستایش به شمار می‌رود.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید