تصویر PCB کارت گرافیک GTX 1180 منتشر شد

تصویر PCB کارت گرافیک GTX 1180 منتشر شد


امروز تصویری از یک PCB منتشر گردید که گفته میشود مربوط به کارت گرافیک آینده NVIDIA با نام GTX 1180 است، همراه سخت افزار باشید.

تصاویر GTX 1180 که به نظر میرسد با نام فنی PG180 نیز شناخته میشود از سوی شخصی منتشر شد که ابتدا همین تصاویر را برای کارت GTX 2080 منتشر کرد. البته این گمان وچود دارد وی در نامگذاری کارت دچار اشتباه شده بود.

تراشه GT104 که در کارت 1180 مورد استفاده قرار خواهد گرفت، به نظر میرسد هم اندازه با تراشه های نسل 10 باشد. این تراشه از طریق 3 مسیر با 8 چیپ حافظه در ارتباط خواهد بود که این مسیر ها قادراند در هر نقل و انتقال 256 بیت داده را منتقل کنند. خروجی های تصویر شامل یکی از دو DispalyPort به همراه دو HDMI و یا سه DisplayPort و یک HDMI خواهد بود.

VRM کارت به طرز حیرت آوری پرقدرت است و 180 وات توان پردازنده را به راحتی تامین خواهد نمود. برق پاور به وسیله یک اتصال 8 پین به کارت تامین میشود. البته ممکن است برای تامین برق این کارت از اتصال یک پورت 8 پینی در کنار یک پورت 6 پینی نیز استفاده شود. VRM گفته شده از طریق 10 فاز برق پردازنده کارت را تامین میکند که ممکن است این 10 فاز به وسیله یک VRM 5 فازی با قابلیت phase-doubling محقق شود. تامین برق تراشه های حافظه را نیز یک VRM دو فازی بر عهده خواهد گرفت.

قابلیت SLI-HB نیز در این کارت به چشم میخورد. یک کانکتور جدید وجود دارد که شبیه به کانکتور SLI و یک NVLink است. NVLink برای اتصالات Multi GPU پهنای باند وسیعی را در اختیار خواهد گذاشت. به نظر میرسد NVIDIA هنوز برای Multi GPU نیاز دارد تا کارهای بیشتری انجام دهد تا به نتیجه مطلوب دست یابد، منظور ما صرفا رزولیشن بالا نیست، بلکه منظور ما از این سخن Bit-Depth، نرخ تازه سازی تصاویر بالاتر و HDR می باشد. به جز مواردی که در بالا به آن اشاره گردید، جزئیات بیشتری از این PCB نمیتوان یافت.

منبع TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید