تعداد خرابی کارت‌های RTX 2080 Ti انویدیا در حد نگران کننده‌ای بالاست

تعداد خرابی کارت‌های RTX 2080 Ti انویدیا در حد نگران کننده‌ای بالاست


نرخ خراب شدن کارت‌های گرافیکی انویدیا RTX 2080 Ti روند رو به رشدی داشته و ظاهرا کارت‌های گرافیکی بسیاری از کاربرانی که جزو خریداران نخست این محصول به حساب می‌آیند دچار خرابی شده‌اند. برخی از مشکلاتی که توسط این دسته از کاربران گزارش شده شامل مصنوعات و باگ‌های تصویری و همچنین ناپایداری تصویر بلافاصله پس از نصب کارت گرافیک می‌باشند.

برخی دیگر از کاربران بدون هیچ گونه دستکاری در ولتاژ یا سرعت هسته، متوجه کاهش عملکرد و یا خرابی کارت شده‌اند.

همان طور که می‌دانید انویدیا به تازگی کارت‌های گرافیکی سری RTX خود را بر مبنای معماری قدرتمند تورینگ عرضه کرد. پردازشگر گرافیکی استفاده شده در این کارت‌های گرافیکی قدرتمندترین نمونه‌های طراحی شده برای بازار مصرفی به حساب می‌آیند که از قابلیت‌های سطح بالایی مانند سوپرسمپلینگ با یادگیری ماشینی و همچنین ردیابی اشعه همزمان بهره می‌برند.

البته افزایش کارایی این کارت‌های گرافیکی نسبت به نسل قبلی آنچنان که ادعا شده بود، اتفاق نیفتاد و از سوی دیگر قیمت بالایی این کارت‌های گرافیکی جدید به خصوص مدل RTX 2080 Ti بسیاری از کاربران را در شوک فرو برد. حالا پس از گذشت تنها چند هفته از عرضه رسمی این کارت‌ها، مشکلات کیفی و نرخ خرابی بالا نیز به نگرانی‌های قبلی افزوده شدند.

RTX 2080 Ti

در طول هفته‌های اخیر تعداد زیادی از صاحبان کارت‌ گرافیکی RTX 2080 Ti در انجمن رسمی انویدیا از مشکلاتی نظیر کرش‌، تصویر سیاه، صفحه آبی مرگ، باگ‌های تصویری و از کار افتادن کامل کارت شکایت داشته‌اند. همچنین تعدادی از کاربران نیز از مشکلات مذکور در نسخه معمولی 2080 صحبت کرده‌اند اما غالب شکایات مربوط به نسخه Ti بوده است.

به نظر می‌رسد کارت‌های گرافیک RTX 2080 Ti جدیدی که انویدیا آنها را با نمونه‌های معیوب برخی کاربران تعویض کرد نیز دچار خرابی شده و کاربران را ناچار کرد تا آنها را هم پس بدهند. ظاهرا این مشکل هر چه که هست در معماری جدید انویدیا وجود داشته باشد و تعویض کارت‌های معیوب دردی را دوا نخواهد کرد. این مشکل در اکثر مواقع از سوی کاربرانی که نسخهFounders Edition  این کارت گرافیک را خریداری کرده‌اند گزارش شده اما در برخی موارد کاربران کارت‌های گرافیکی عرضه شده توسط ایسوس و گیگابایت نیز با مشکل مواجه شده‌اند.

منبع: digitaltrends

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید