تغییر مشخصات فنی کارت گرافیک RX 5600 XT از طریق به‌روزرسانی بایوس

تغییر مشخصات فنی کارت گرافیک RX 5600 XT از طریق به‌روزرسانی بایوس


بر طبق جدیدترین گزارش منتشر شده از جانب رسانه HKEPC، کمپانی ای‌ام‌دی به دنبال کاهش رسمی قیمت کارت گرافیک RTX 2060 از جانب انویدیا و درزمینهٔ ارائه پاسخی مناسب به این اقدام به تغییر مشخصات فنی کارت گرافیک Radeon RX 5600 XT خود از طریق به‌روزرسانی بایوس برای رقابت و جذب بیشتر مخاطبان به سمت محصول جدید و تازه‌نفس خود کرده است.

بر طبق این گزارش، کمپانی ای‌ام‌دی فرکانس هسته کارت گرافیک نامبرده را به ترتیب به 1615 مگاهرتز در حالت گیمینگ و 1750 مگاهرتز در حالت بوست افزایش داده است که این مقادیر در مقایسه با فرکانس‌های 1375 و 1560 مگاهرتز پیشتر معرفی شده در طی مراسم CES بسیار بیشتر می‌باشند! سند تائید این موضوع از مشخصات فنی مرتبط با کارت گرافیک RX 5600 XT Pulse کمپانی سافایر به دست آمده است که اگرچه هیچ‌گونه عبارت OC بر روی بسته‌بندی و یا جزئیات محصول قابل مشاهده نبوده، اما سربرگ جدیدی در وب‌سایت ایجاد و مقادیر آپدیت شده در آن درج شده‌اند.

تغییر مشخصات فنی کارت گرافیک RX 5600 XT از طریق به‌روزرسانی بایوس

افزایش سرعت کلاک پردازشگر گرافیکی تنها تغییرات انجام پذیرفته به شمار نرفته و کمپانی سافایر با افزایش 15 درصدی پهنای باند حافظه ویدئویی، فرکانس آن را از 12 به 14 گیگابیت بر ثانیه نیز بهبود داده است. موارد اشاره شده در نهایت منجر به افزایش میزان انرژی مصرفی کارت گرافیک از 150 به 160 وات شده‌اند که منطقی به شمار می‌رود. تغییرات دقیقه نود انجام پذیرفته در مشخصات فنی و جزئیات کارت گرافیک RX 5600 XT کمپانی ای‌ام‌دی در افزایش بعضاً چشمگیر کارایی آن ممکن است تأثیرگذار بوده و فاصله رقابت بین RTX 2060 کمپانی رقیب را همچنان کمتر نماید.

منبع: TechPowerUP

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید