تلاش جدی سامسونگ برای ارائه تکنولوژی تشخیص چهره سه‌بعدی در Galaxy S10

تلاش جدی سامسونگ برای ارائه تکنولوژی تشخیص چهره سه‌بعدی در Galaxy S10


کمتر از یک ماه پیش، سامسونگ به طور رسمی گوشی هوشمند پرچمدار خود، گلکسی اس9 را رونمایی کرد و در حالی که هنوز هم این محصول در بسیاری از مناطق به صورت پیش‌سفارش ارائه می‌شود، شایعاتی از Galaxy S10 به گوش می‌رسد! با سخت‌افزار همراه باشید.

براساس گزارش منابع جدید، کمپانی سامسونگ به سختی در تلاش است تا تکنولوژی تشخیص چهره سه‌بعدی یا 3D Face ID را توسعه یا فراهم کرده و با تکنولوژی TrueDepth اپل رقابت نماید. در حالی که غول کوپرتینویی حسگر اثرانگشت را باتوجه به قابلیت جدید Face ID کنار گذاشته سامسونگ اما همچنان از این فناوری نسبتا قدیمی در گوشی‌های هوشمند سری S استفاده ‌می‌کند.

سامسونگ

اما باتوجه به مشکلاتی که این تولیدکننده کره‌ای در زمینه توسعه یا فراهم نمودن فناوری تشخیص چهره سه‌بعدی با آنها مواجه است، مطمئنا شرایط نه‌چندان خوبی را تجربه می‌کند. در حال حاضر این کمپانی با شراکت یک شرکت متخصص در زمینه دوربین به نام مانتیس ویژن و یک تولیدکننده ماژول ژاپنی به نام ناموگا، قصد دارد این تکنولوژی را توسعه دهد، اما به نظر می‌رسد این موضوع زمان نسبتا زیادی را از سامسونگ خواهد گرفت.

به غیر از این، گفته می‌شود سامسونگ در حال کار بر روی توسعه فناوری حسگرهای اثرانگشت درون‌صفحه‌ای نیز می‌باشد تا آنها را در گوشی‌های هوشمند آینده ارائه کند. بنابراین این تولیدکننده کره‌ای باید اطمینان حاصل نماید که فروش محصولاتش در آینده نزدیک دچار افت نخواهد شد.

بدین منظور، Samsung باید فناوری‌ها و قابلیت‌های نوآورانه و کاربردی را به کاربران ارائه کند تا مطمئن شود آنها هنوز هم برای تهیه پرچمداران سری S سر و دست می‌شکنند!

منبع: mspoweruser

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید