تنها با چند کلیک حافظه کارت‌های گرافیک AMD را بهینه سازی کنید

تنها با چند کلیک حافظه کارت‌های گرافیک AMD را بهینه سازی کنید


به تازگی یک علاقه مند به سخت افزار نرم افزاری را منتشر کرده که به عنوان یک ابزار برای بهینه سازی کارت‌های گرافیک سری AMD استفاده می‌شود. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

گرافیک AMD

یک کاربر در گیت‌هاب که خود را به عنوان یک ماینر معرفی می‌کند، به تازگی ابزاری را نوشته و منتشر کرده است که به وسیله آن می‌توان به بهینه سازی حافظه کارت‌های گرافیک سری AMD پرداخت. این ابزار با یک رابط گرافیکی برای سیستم عامل‌های ویندوز و همچنین لینوکس منتشر شده است. با این نرم افزار نمی توان به اورکلاک پرداخت اما می‌توان به تمامی زمان بندی حافظه کارت گرافیکی AMD دسترسی داشت و در نهایت پس از آزمون و خطا بهینه سازی کرد.

در اکثر مواقع پس از اعمال تغییراتی در این نرم افزار تنظیمات بلافاصله صورت خواهند گرفت و می‌توان شاهد نتیجه نهایی بود، اما در بعضی مواقع ممکن است تا تغییراتی تحت این نرم افزار اعمال می‌شوند را در همان لحظه نتوان دید. در این حالت توصیه شده تا سیستم را یکبار خاموش و روشن کرد. افزون بر اینکه می‌توان به صورت کامل بر روی هر کدام از پارامترهای زمان بندی حافظه VRAM داشت، امکان تغییراتی در میزان کلاک هسته و کنترل پیش فرض فن کارت گرافیک نیز وجود دارد.

برنامه بهینه سازی حافظه همانطور که اشاره شد، از هر دو سیستم عامل ویندوز و لینوکس پشتیبانی کرده و با تمامی کارت‌های گرافیک AMD که اخیرا عرضه شده و با حافظه GDDR5 یا HBM2 همراه هستند، سازگاری کامل دارد. استفاده از این برنامه نیازمند نصب بودن حداقل نگارش 19.4.1 از درایور گرافیکی Radeon Software Adrenalin و یا نسخه‌های جدیدتر است. این برنامه را می‌توان از طریق این لینک دریافت کرد.

منبع: TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید