تنها درصد کمی از پردازنده‌های Ryzen 3000 قادر به دست‌یابی به حداکثر فرکانس بوست می‌باشند

تنها درصد کمی از پردازنده‌های Ryzen 3000 قادر به دست‌یابی به حداکثر فرکانس بوست می‌باشند


کاربر Der8auer، اورکلاکر مشهور جهانی نتایج مربوط به بررسی و نتیجه یابی فرکانس بوست نسل سوم پردازنده‌های رایزن را به‌صورت عمومی منتشر کرده است. وی با جمع‌آوری داده‌های خود از تقریباً 3000 گزارش به ثبت رسیده توسط افراد مختلف در سرتاسر جهان دریافته است که تنها درصد بسیار اندکی از پردازنده‌های رایزن قادرند تا به سرعت کلاک تبلیغ شده از جانب سازندگان دست یابند.

پردازنده دوازده هسته‌ای Ryzen 9 3900X در بررسی منتشره بدترین عملکرد را از خود به نمایش گذاشته و تنها 5.6 درصد از افراد گزارش داده‌اند که پردازشگر آن‌ها موفق به دستیابی به حداکثر فرکانس بوست ارائه شده از جانب کمپانی ای‌ام‌دی شده است. خوشبختانه شرایط برای محصولات ارزان قیمت‌تر بهتر بوده و تقریباً نیمی از افراد در گزارش خود اظهار داشته‌اند که پردازنده Ryzen 5 3600 مورد استفاده آن‌ها به حداکثر فرکانس بوست دست پیدا کرده است.

تنها درصد کمی از پردازنده‌های Ryzen 3000 قادر به دست‌یابی به حداکثر فرکانس بوست می‌باشند

اورکلاکر Der8auer نتایج نهایی بررسی خود را با وسواس بسیاری گلچین کرده و از اعمال گزارش‌های ارائه شده توسط دارندگان سیستم‌های خنک‌کننده حرفه‌ای (کولرهای آبی)، استفاده از ابزار Precision Boost Overdrive و طرفداران کمپانی ای‌ام‌دی خودداری کرده است. تست و بررسی فوق توسط نرم‌افزار Cinebench R15 به انجام رسیده و عملیات ثبت فرکانس بوست توسط برنامه HWinfo که در فهرست اپلیکیشن‌های توصیه شده از جانب کمپانی ای‌ام‌دی قرار دارد انجام پذیرفته است.

صرفه نظر از نتایج نهایی، کاربر Der8auer همچنان پردازنده‌های Ryzen 3000 را توصیه کرده و از آن‌ها به‌عنوان محصولاتی ارزشمند با برخورداری از قیمت خوب و کارایی بالا یاد کرده است. وی تنها تعجب خود از دلیل کمپانی ای‌ام‌دی در عدم ارائه اطلاعات کافی جهت آگاهی از شرایط مورد نیاز جهت دستیابی به حداکثر فرکانس بوست تبلیغ شده را اظهار داشته است.

منبع: Guru3D

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید