توسعه تراشه‌ی اسنپ‌دراگون 850 برای رایانه‌های شخصی

توسعه تراشه‌ی اسنپ‌دراگون 850 برای رایانه‌های شخصی


شرکت کوالکام برای گسترش تجارت و توسعه تراشه‌ اسنپ‌دراگون مورد استفاده در گوشی‌های هوشمند در چند سال اخیر موفقیت‌های خوبی را کسب کرد. نه تنها تلفن‌های همراه بلکه دستگاه‌های اینترنت اشیاء، هدست  VR و غیره.. نیز به تراشه‌های این کمپانی مجهز هستند. با توجه به گسترش فعالیت این کمپانی در حوزه‌های مختلف فناوری، کوالکام در Computex 2018 اعلام کرد،  تراشه‌ی اسنپ‌دراگون 850 به طور خاص برای رایانه‌های شخصی با سیستم عامل ویندوز توسعه یافته است. با سخت افزار همراه باشید.

اسنپ‌دراگون 850

تراشه‌ی اسنپ‌دراگون 850 قرار است هدایت نسل جدیدی از دستگاه‌های ویندوزی را بر عهده بگیرد. این محصولات توسط شرکای متعدد کوالکام ساخته خواهند شد. کمپانی سامسونگ نیز پیش از این اعلام کرده بود، این دستگاه‌های ویندوزی، در گروه محصولات 2 در 1 قرار می‌گیرند.

این تراشه‌ی یکپارچه‌ی ARM، مجهز به مودم داخلی LTE است که به طور کلی در مصرف انرژی بسیار بهینه خواهد بود. کوالکام اسنپ‌دراگون 850 به معنای واقعی دارای توانی بیش از هدایت یک گوشی هوشمند می‌باشد و از این رو کمپانی کوالکام وظیفه سنگین‌تری را بر دوش آن گذاشته است. با توجه به توانایی SD835، اسنپ‌دراگون 850 بیش از 30 درصد سریع‌ و بهینه‌تر از نسل گذشته خواهد بود.

اسنپ‌دراگون 850 با همان لیتوگرافی 10 نانومتری توسعه یافته و دارای سرعت فرکانس 2.96 گیگاهرتز می‌باشد. علاوه براین، مودم X20 به کار گرفته شده در این تراشه سرعت 1.2 گیگابیت بر ثانیه را فراهم می‌کند. گفته می‌شود، این تراشه نیز به هوش مصنوعی مجهز است و در برابر با مودم‌های نسل گذشته، 20 درصد در مصرف باتری کاهش و 20 درصد در سرعت ارسال فرکانس رادیوی افزایش را در بر دارد.

دیدگاه شما در مورد اسنپ‌دراگون 850 و توانایی‌های احتمالی آن چیست؟

منبع GizmoChina

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید