توقف تولید هارد درایو، در یکی از کارخانه‌های کمپانی وسترن دیجیتال

توقف تولید هارد درایو، در یکی از کارخانه‌های کمپانی وسترن دیجیتال


وسترن دیجیتال، تولید کننده درایوهای ذخیره سازی، به تازگی خبر از توقف تولید هارد دیسک را در یکی از کارخانه‌های خود داده است. در ادامه مطلب با سخت افزار همراه باشید.

 

 

هارد دیسک‌های مکانیکی همچنان متقاضیان خود را دارند اما امروزه با بالا رفتن نیاز کاربران برای سرعت دسترسی به داده و افزایش تولیدات تراشه‌های NAND، هارد دیسک‌ها دیگر کارایی قابل مقایسه‌ای را نسبت به دیگر رقیب‌های خود بحث ذخیره سازی نداشته و بخشی از تقاضا را از دست داده است. همانطور که گفته شد، با این حال همچنان هارد دیسک‌ها متقاضیان خود را دارند و همواره یکی از گزینه‌های انتخابی برای ذخیره سازی هستند. از این سو، با توجه به کاهش تقاضای هارد دیسک، کمپانی وسترن دیجیتال (Western Digital)، یکی از تولید کنندگان درایوهای ذخیره سازی تصمیم به توقف تولید یکی از کارخانه‌های تولید هارد دیسک خود در مالزی گرفته است.

وسترن دیجیتال دو کارخانه تولید هارد دیسک دیگر را در کشور تایلند دارد که آن دو همچنان به تولیدات خود ادامه خواهند داد. در دنباله تصمیم اخیر مورد بحث این کمپانی، یک کارخانه تولید SSD جدید افتتاح خواهد شد و این کمپانی قصد دارد تا کسب و تجارت خود را در این قسمت با تمرکز بیشتری همراه کند. به نقل از منابع آگاه، کارخانه‌ تولید هارد دیسک که به تازگی کمپانی وسترن دیجیتال تصمیم به توقف آنرا گرفته است، با سابقه فعالیت 45 ساله همراه بوده است. این کارخانه تا پایان سال میلادی جاری به کار خود پایان خواهد داد.

منبع: TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید