توقف پشت چراغ قرمز را به اتومبیل‌های آئودی بسپارید!

توقف پشت چراغ قرمز را به اتومبیل‌های آئودی بسپارید!


آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که در حال رانندگی با چراغ راهنمایی و رانندگی به رنگ سبز برخورد کرده، اما مطمئن نیستید که آیا فشردن پدال گاز و بیشتر نمودن سرعت به رد شدن از آن منتهی می‌شود یا خیر؟ این موضوع می‌تواند در قالب یکی از آزاردهنده‌ترین موارد هنگام رانندگی تلقی شود، زیرا صرف نظر از احتمال بروز تصادف و خسارات بعضاً جبران‌ناپذیر، می‌تواند به قرمز شدن چراغ و بروز جریمه توسط دوربین پلیس منتهی شود (مطمئناً متوقف کردن خودرو با سرعتی معادل 80 کیلومتر در ساعت درست 10 متر مانده به خط ایست چراغ راهنمایی و رانندگی، غیرممکن می‌باشد).

آئودی

کمپانی آئودی (Audi) در جدیدترین قابلیت معرفی شده قصد دارد تا با سیستم خود به کمک رانندگان شتافته و تصمیم فشردن بیشتر پدال گاز و یا عدم انجام آن را به رانندگان اطلاع‌رسانی کند. سیستم خلاقانه کمپانی آئودی که تحت عنوان “اطلاعات چراغ راهنمایی و رانندگی” یا به‌اختصار TLI (کوتاه شده عبارت Traffic Light Information) نام گرفته است با محاسبه میزان فاصله اتومبیل تا چراغ و همچنین داده‌های دریافتی، به محاسبه سرعت ایده‌آل حرکت خودرو جهت عبور از چراغ سبز می‌پردازد. ممکن است با خود فکر کنید که افزایش سرعت اتومبیل احتمال رد کردن چراغ سبز بعدی را نیز در پی داشته باشد، اما این موضوع با توجه به زمان‌بندی متفاوت چراغ‌های راهنمایی و رانندگان در بسیاری از اوقات اشتباه از آب در می‌آید.

سیستم اشاره شده با محاسبه اطلاعات مربوطه به نمایش سرعت ایده‌آل بر روی داشبورد اتومبیل می‌پردازد. سیستم TLI در حالت کلی قابلیتی جدید به شمار نرفته و کمپانی آئودی پیشتر در سال 2016 به معرفی آن پرداخته و اکنون به دنبال به‌روزرسانی آن با قابلیت‌های بیشتر می‌باشد.

از جمله دیگر ویژگی‌های سیستم TLI می‌توان به اطلاع‌رسانی به رانندگان در خصوص قرمز شدن چراغ پیش رو و عدم نیاز به فشردن بیشتر پدال گاز اشاره کرد. علاوه بر آن سیستم به نمایش یک شمارنده معکوس در هنگام قرارگیری در پشت چراغ‌های راهنمایی و رانندگی جهت آگاهی از میزان زمان انتظار نیز می‌پردازد.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید