تولید انبود تراشه کایرین 980 با لیتوگرافی 7 نانومتری آغاز شد

تولید انبود تراشه کایرین 980 با لیتوگرافی 7 نانومتری آغاز شد


تولید تراشه‌ با فرایند ساخت 7 نانومتری در طی چند ماه گذشته تبدیل به یک رقابت تنگاتنگ میان توسعه‌دهندگان شده است. در این میان، کمپانی هواوی در تلاش است نسل جدید چیپ‌ست کایرین 980 را با لیتوگرافی 7 نانومتری به تولید انبوه برساند. با سخت افزار همراه باشید.

طبق تازه‌ترین اطلاعات منتشرشده، Huawei در ماه مارچ، تولید انبوده تراشه‌ی کایرین 980 را آغاز خواهد کرد. چیپ‌ست 7 نانومتری توسط کمپانی TSMC تولید خواهد شد. انتظار می‌رود در بخش کارایی و هوش مصنوعی چند پله از نسل حاضر جلو تر باشد و همچنین در بخش پردازش گرافیکی بتواند ضعف تراشه‌ی 970 را جبران کند.

با توجه به تازه بودن این خبر، هنوز مشخص نیست دقیقا کدام از پرچم‌داران آینده این کمپانی مجهز به کایرین 980 خواهند شد. اما با در نظر گرفتن نام‌گذاری هواوی برای سری جدید محصولات P با نام P20 نسل آینده سری محصولات Mate با نام Mate 20 می‌تواند اولین گزینه برای به کار گیری این تراشه باشد.

کایرین 980

در ادامه اطلاعات منتشر شده، کایرین 980 دارای بخشی از پردازنده Cortex-A75 همراه با پردازشگر گرافیکی قدرتمندی خواهد بود که همراه با نسل جدید بلوتوث 5.0 برای گوشی‌های پرچم‌دار هواوی ارائه می‌شود. براساس اطلاعاتی که از پردازنده Cortex-A75 پیش از این در دسترس است، پس از A72  و A73 به عنوان قویترین این خانواده شناخته می‌شود.

دیدگاه شما در مورد توانایی احتمالی کایرین 980 چیست؟

منبع GizmoChina

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید