جلوگیری از نصب خودکار بیلد 1809 ویندوز 10 بر روی برخی از سیستم‌های اینتل از جانب مایکروسافت

جلوگیری از نصب خودکار بیلد 1809 ویندوز 10 بر روی برخی از سیستم‌های اینتل از جانب مایکروسافت


به نظر می‌رسد که کمپانی مایکروسافت فرآیند ارتقاء به به‌روزرسانی اکتبر 2018 سیستم‌عامل ویندوز 10 (بیلد 1809) را بر روی برخی از سیستم‌هایی که در حال اجرای درایورهای راه‌انداز ناسازگار اینتل می‌باشند قفل کرده و از انجام خودکار آن جلوگیری به عمل آورده است.

بیلد 1809

کمپانی مایکروسافت در طی یکی از گزارش‌های منتشر شده از جانب خود اظهار داشته است که به کشف مشکل سازگاری جدیدی در بسته ‌بروزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10 پرداخته است که با توجه به آن طیف وسیعی از سیستم‌هایی که در حال اجرای درایورهای سخت‌افزاری نمایشگرهای صوتی (Display Audio Driver) کمپانی اینتل می‌باشند دچار مشکلاتی نظیر کاهش یک‌باره و زود هنگام میزان انرژی باتری شده و رفتارهای عجیبی را از خود به نمایش می‌گذارند. کمپانی اینتل هم‌اکنون مشکل مربوطه را آدرس‌دهی کرده و به رفع آن پرداخته است، اما در صورتی که درایور سیستم شما هنوز به‌روزرسانی نشده است، کمپانی مایکروسافت از فرآیند دانلود و نصب خودکار بیلد 1809 ویندوز 10 در رایانه جلوگیری به عمل می‌آورد.

بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 سیستم‌عامل ویندوز 10 به بروز رفتارهای ناپایدار کننده‌ای از سمت سیستم منتهی می‌شود اگر درایور سخت‌افزاری Display Audio device (فایل intcdaud.sys نسخه‌های 10.25.0.3 تا 10.25.0.8) در حال اجرا بر روی سیستم باشد. بر همین اساس بسته به‌روزرسانی اشاره شده تا زمانی که درایور فوق هنوز در قالب سیستم در حال اجرا بوده و مورد به‌روزرسانی قرار نگرفته باشد در بخش Windows Update به نمایش درنمی‌آید. در صورتی که فرآیند نصب به‌روزرسانی اکتبر 2018 را از طریق ابزار Media Creation و یا فایل ISO به‌صورت به انجام رسانید، نتیجه آن  ممکن است به مصرف بیش از اندازه منابع پردازنده مرکزی و کاهش زود هنگام میزان انرژی باتری منتهی شود. کمپانی مایکروسافت در این باره گفته است:

“جهت اطمینان از تجربه‌ای یکپارچه، ما در حال انسداد برخی سیستم‌ها از نصب خودکار بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 تا پیش از آپدیت درایورهای سخت‌افزاری اینتل می‌باشیم”.

کمپانی اینتل اظهار داشته است که مشکل فوق در نسخه 24.20.100.6286 (و جدیدتر) درایور گرافیکی عرضه شده رفع شده و هم‌اکنون از طریق بخش به‌روزرسانی ویندوز و یا وب‌سایت رسمی اینتل قابل دریافت می‌باشد.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید