جیم کلر، خالق معماری ZEN احتمالا در Intel مشغول به کار خواهد شد!

جیم کلر، خالق معماری ZEN احتمالا در Intel مشغول به کار خواهد شد!


جیم کلر، طراح سابق و مهندس اصلی معماری Zen، شرکت AMD را ترک، و حدود یک سال است که به Tesla پیوسته است. با این حال اخباری وجود دارد که وی تسلا را نیز ترک کرده و به Intel پیوسته است. با سخت افزار همراه باشید.

این مسئله که Jim Keller شرکت تسلا را ترک کرده توسط تسلا موتور تایید شده است. ولی این که در حال حاضر وی در کدام شرکت مشغول کار است مشخص نیست، تنها میتوان به اخبار تایید نشده ای بسنده کرد که گفته میشود او در اینتل است و در قسمت هوش مصنوعی فعالیت میکند.

پیش از این شاهد پیوستن مسئول بخش CEO ای ام دی یعنی Raja Koduri به اینتل نیز بوده ایم، Raja Koduri طراح اصلی معماری گروه Radeon Technology  نیز بوده است. به نظر میرسد وی به زودی به Chris Hook ملحق خواهد شد. Chris Hook به عنوان مدیر ارشد بخش مارکتینگ AMD در این شرکت خدمت کرده است.

Keller درAMD تنها به عنوان طراح معمار Zen فعالیت نمیکرد. وی قبلا برای AMD پردازنده های برپایه ARM را نیز طراحی کرده بود. علاوه بر این ها او در طراحی پردازنده های K8 و K12 نیز از افراد تاثیر گذار به شمار میرفت. ناگفته نماند که این مهندس خلاق، مسئولیت بخش های دستور العمل های x86-64 و HyperTransport را نیز در AMD بر عهده داشته است.

منبع Guru3D

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید