حافظه های LPDDR4X DRAM برای خودروها تولید خواهد شد

حافظه های LPDDR4X DRAM برای خودروها تولید خواهد شد


سامسونگ اعلام کرد حافظه های 16 گیگابایتی با تکنولوژی ساخت 10 نانومتر را تولید کرده است، با سخت افزار همراه باشید.

این حافظه ها برای به کارگیری و استفاده در خودروها طراحی و تولید خواهند شد، محیط هایی که علاوه بر اهمیت عملکرد دقیق قطعات باید شرایط ویژه محیط از نظر دما و بار سنگین پردازشی را نیز مد نظر داشت.

DRAM های 10 نانومتری با رابط  LPDDR4X در صنعت از اهمیت ویژه ای برخوردارند. Sewon Chun معاون ارشد بازاریابی در بخش حافضه کمپانی بزرگ سامسونگ گفت: در حال حاظر این حافظه ها پیشرفته ترین نوع حافظه در کلاس خود به شمار میروند. به کمک این حافظه ها میتوان سرعت، بهره وری، قابلیت اطمینان و پایداری را در بخش الکترونیک خودروها تضمین نمود. ما با تولید کنندگان سیستم های مختلف خودرو در هر جای جهان آماده همکاری هستیم.

سامسونگ با این نوآوری توانسته یک قدم از فناوری موجود در این حوزه جلوتر باشد. در حال حاضر حافظه های موجود که به عنوان حافظه های با گرید 2 شناخته میشوند 20 نانومتری بوده و میتوانند در دمای بین منفی 40 درجه تا مثبت 105 درجه سانتی گراد فعالیت کنند. اما حافظه های سامسونگ میتوانند تا دمای 125 درجه سانتی گراد، بدون هیچ محدودیتی کار کنند. این یعنی با کمک چنین حافظه هایی میتوان به سمت جنگ با چالش های بزرگ صنعت در دنیای امروز قدم برداشت.

این حافظه ها در ظرفیت های 12، 16، 24 و 32 گیگابایتی به شرکت ها عرضه خواهد شد.

علاوه بر تحمل دمای بیشتر، این حافظه ها با سرعت پردازش 4.266 مگابیت در ثانیه، افزایش 14 درصدی را در مقابل حافظه های نسل پیشین یعنی 8Gb LPDDR4 DRAM به همراه داشته اند، همچنین از نظر مصرف انرژی نیز 30 درصد بهتر عمل میکنند.

سامسونگ همچنین اعلام کرد در ماه فوریه حافظه 256 گیگابایتی eUFS را عرضه میکند. این شرکت بزرگ قصد دارد در طرح های حوزه ADAS  (Advanced Driver Assistance Systems) با سایر شرکت ها همکاری نزدیکی داشته باشد.

منبع Guru3D

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید