حذف اطلاعات و تاریخچه جستجوهای مرورگر صفحات اینترنتی در کنسول پلی استیشن 4

حذف اطلاعات و تاریخچه جستجوهای مرورگر صفحات اینترنتی در کنسول پلی استیشن 4


مرورگر صفحات اینترنتی نسخه چهارم کنسول محبوب و پرطرفدار پلی‌استیشن (پلی‌استیشن 4) نیز درست همانند همتایان رایانه‌ای و مبتنی بر ویندوز خود از قابلیت حفظ و نگهداری تاریخچه‌ای از جستجوهای انجام پذیرفته برخوردار می‌باشد. ثبت این دسته از اطلاعات در قالب رایانه‌های شخصی اگرچه از اهمیت بالایی برخوردار نبوده و زمینه تسهیل دسترسی به وب‌سایت‌های گوناگون در آتیه را فراهم می‌آورد، اما کنسول‌ها و دستگاه‌های قابل حمل به دلیل ماهیت عمومی و استفاده چندین نفره از آن‌ها (در برخی از موارد) ممکن است زمینه بروز مشکلاتی را با خود به همراه آورند؛ لذا بررسی و پاک‌سازی دوره‌ای تاریخچه‌های مخاطره‌آمیز برنامه‌های مرورگر در برخی از موارد امری ضروری به شمار می‌رود، اما این مهم را چگونه باید در قالب کنسول پلی‌استیشن 4 به انجام رساند؟

اگر به خاطر داشته باشید پیشتر با تدوین مقاله‌ای نحوه چگونگی پاک‌سازی تاریخچه جستجوهای انجام پذیرفته توسط مرورگر مایکروسافت Edge در کنسول ایکس‌باکس وان را با یکدیگر آموختیم، اکنون با گسترش توضیحات و به‌منظور تکمیل بایگانی مقالات رسانه سخت‌افزار، ادامه نوشته را با فراگیری انجام این مهم در قالب دستگاه پلی‌استیشن 4 به پیش می‌بریم.

ابتدا نرم‌افزار مرورگر صفحات اینترنتی کنسول پلی‌استیشن 4 را گشوده و سپس کلید Options را از طریق دسته کنترلر دوال‌شاک 4 به‌منظور دسترسی به منوی عملکردها بفشارید.

حال از طریق منوی به نمایش در آمده در حاشیه سمت راست صفحه گزینه Browsing History را انتخاب نمایید؛ مشاهده می‌کنید که پنجره جدید حاوی فهرستی از تاریخچه تمامی جستجوهای انجام پذیرفته در شبکه گسترده اینترنت به نمایش در می‌آید که با انتخاب هرکدام از ورودی‌های لیست و فشردن کلید X، مرورگر به‌صورت کاملاً خودکار به وب‌سایت مربوطه مراجعه و محتویات آن را در برابر دیدگان فرد به نمایش در می‌آورد.

اکنون به‌منظور پاک‌سازی تاریخچه فعلی کافی است تا مجدداً کلید Options موجود بر روی دسته کنترلر را فشرده و سپس با انتخاب گزینه Clear Browsing History از طریق منوی به نمایش در آمده به انجام این مهم اقدام نمایید. ذکر این نکته نیز ضروری است که امکان بازیابی مجدد تاریخچه پس از حذف نهایی آن دیگر میسر نمی‌باشد.

پلی استیشن 4

کنسول پلی‌استیشن 4 به‌صورت کاملاً خودکار فهرستی از وب‌سایت‌های پر بازدید را جهت تسهیل در فرآیند دسترسی مجدد در حافظه خود به ثبت می‌رساند. درصورتی‌که قصد دارید تا تاریخچه مذکور را نیز پاک‌سازی کرده و اطلاعات حفظ شده تماماً منفصل نمایید، کافی است تا در صفحه اصلی نرم‌افزار مرورگر (صفحه‌ای که در هنگام اجرای برنامه به نمایش در می‌آید) ابتدا کلید R2 را فشرده و پس نمایش فهرست، کلید Options را بفشارید.

اکنون از طریق منوی به نمایش در آمده گزینه Delete All را انتخاب کنید؛ مشاهده می‌نمایید که فهرست صفحات پربازدید اشاره شده به‌صورت کامل حذف می‌گردد. ذکر این نکته نیز ضروری است که انتخاب تنها یک صفحه به‌خصوص، فشردن کلید Options و سپس انتخاب گزینه Delete جهت پاک‌سازی تنها همان وب‌سایت نیز امکان‌پذیر می‌باشد.

پلی استیشن 4

نرم‌افزار مرورگر کنسول پلی‌استیشن 4 علاوه بر موارد نامبرده، اطلاعات مربوط کوکی‌ها و داده‌های وب‌سایت‌های مراجعه شده را نیز در قالب فایل‌هایی در حافظه دستگاه به ثبت می‌رساند. این دسته از اسناد به‌منظور افزایش سرعت دسترسی به محتوای سایت‌ها امری ضروری به شمار می‌روند، اما به‌منظور تکمیل توضیحات نوشته فعلی در ادامه مطلب به نحوه چگونگی حذف آن‌ها نیز می‌پردازیم.

برای این منظور کافی است تا ابتدا نرم‌افزار مرورگر کنسول را اجرا و سپس در صفحه اصلی برنامه کلید Options را بفشارید.

حال از طریق منوی جدید نمایان گردیده ابتدا دسته‌بندی Settings را انتخاب و سپس با توجه به اطلاعات مورد نظر، یکی از گزینه‌های Delete Cookies ،Clear Website Data و یا هر دوی آن‌ها را انتخاب نمایید.

پلی استیشن 4

متأسفانه نرم‌افزار مرورگر صفحات کنسول پلی‌استیشن 4 برخلاف رقیب خود یعنی ایکس باکی وان از قابلیت جستجوی مخفی و ناشناس وب‌سایت‌های اینترنتی برخوردار نمی‌باشد که این خود پتانسیل دستگاه را در مبحث نرم‌افزاری اندکی نسبت به همتای خود با کاهش همراه می‌سازد (هرچند این مهم برای برخی ممکن است هیچ‌گونه اهمیتی را دارا نباشد).

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید