حذف اطلاعات و تاریخچه جستجوهای مرورگر مایکروسافت Edge در کنسول Xbox One

حذف اطلاعات و تاریخچه جستجوهای مرورگر مایکروسافت Edge در کنسول Xbox One


اگر تاکنون به جستجوی شبکه گسترده اینترنت با استفاده از نرم‌افزار مایکروسافت Edge کنسول ایکس‌باکس وان (Xbox One) اقدام کرده باشید، حتماً به این نکته پی برده‌اید که مرورگر نامبرده نیز درست همانند نسخه دسکتاپ خود فهرستی از تاریخچه جستجوهای انجام پذیرفته، کوکی‌ها، داده‌ها و … را در حافظه خود به ثبت می‌رساند. حفظ اطلاعات فوق در قالب یک رایانه شخصی اگرچه به دلیل وجود انواع و اقسام برنامه‌ها و روش‌های مختلف جهت پایداری حریم خصوصی آن‌چنان خطرآفرین به شمار نمی‌رود، اما کنسول‌ها به دلیل ماهیت عمومی و استفاده چندین نفره (در برخی از موارد) از آن بدون شک زمینه بروز برخی از مشکلات را فراهم می‌آورند.

بر همین اساس ازآنجایی‌که پاک‌سازی دوره‌ای اطلاعات نرم‌افزار مرورگر و تاریخچه جستجوهای انجام پذیرفته به‌منظور پیشگیری از وقوع برخی از مشکلات امری ضروری به شمار می‌رود، لذا در نوشته فعلی تصمیم بر آن شد تا با نحوه چگونگی انجام این مهم در نرم‌افزار مرورگر مایکروسافت Edge کنسول ایکس‌باکس وان آشنایی بیشتری پیدا کنیم.

برای این منظور ابتدا نرم‌افزار مرورگر مایکروسافت Edge را بر روی کنسول خود اجرا کرده و سپس آیکون گزینه Hub در گوشه سمت راست بالای صفحه (در مجاورت کلید منو) را انتخاب نمایید. ذکر این نکته نیز ضروری است که انتخاب گزینه‌ها و کلیدهای مختلف با استفاده از تکمه A موجود بر روی دسته کنترلر صورت می‌پذیرد.

مایکروسافت Edge

حال از طریق منوی جدید نمایان گردیده بر روی سربرگ History کلیک کنید؛ مشاهده می‌نمایید که تاریخچه جستجوهای انجام پذیرفته در بخش سمت راست صفحه به نمایش در آمده و امکان انتخاب و مراجعه مجدد به وب‌سایت‌های پیشتر بازدید شده به‌راحتی در اختیار قرار می‌گیرد.

حال به‌منظور پاک‌سازی تاریخچه جستجوها کافی است تا بر روی کلید Clear history در گوشه سمت راست سربرگ فعلی کلیک نمایید. این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که امکان بازیابی مجدد فهرست فعلی پس از حذف اطلاعات دیگر میسر نمی‌باشد، لذا تصمیم خود را با پیش فکری کامل به انجام رسانید.

مایکروسافت Edge

دستورالعمل معرفی شده در پاراگراف‌های پیشین تنها می‌تواند در زمینه پاک‌سازی تاریخچه جستجوهای انجام پذیرفته مفید واقع شده و تأثیراتی را در زمینه حذف دیگر اطلاعات نظیر کوکی‌ها، داده‌های فرمی و … به خود اختصاص نمی‌دهد. درصورتی‌که بنای پاک‌سازی موارد نامبرده را در سر دارید، توضیحات ادامه نوشته را مطالعه فرمایید.

ابتدا بر روی کلید منو در گوشه سمت راست بالای صفحه یک مرتبه کلیک کرده و سپس از طریق صفحه جدید نمایان گردیده گزینه Settings را انتخاب نمایید؛ مشاهده می‌کنید که بخش تنظیمات نرم‌افزار مرورگر مایکروسافت Edge نمایان می‌گردد.

اکنون اطلاعاتی که قصد پاک‌سازی آن‌ها را در سر دارید از زیرمجموعه Clear browsing data انتخاب و سپس بر روی کلید Clear در قسمت انتهایی منوی فعلی کلیک کنید. تمامی گزینه‌های دربردارنده علامت تیک به معنای حذف داده‌های مربوط به آن‌ها پس از فشردن تکمه مذکور می‌باشد، لذا دقت به این مهم را مدنظر داشته باشید.

مایکروسافت Edge

نکته دیگری که اشاره به آن ممکن است ضروری به شمار رود حذف تاریخچه جستجوهای انجام پذیرفته توسط موتور موتور جستجوگر بینگ (Bing) می‌باشد. اغلب جستجوگرهای قدرتمند فعلی نظیر گوگل، بینگ و … از قابلیت حفظ فهرستی از جستجوهای تدارک یافته توسط خود برخوردار می‌باشند، لذا درصورتی‌که قصد پاک‌سازی اطلاعات این دسته از پویش‌ها را نیز در سر دارید، گزینه Clear Bing Search History را از طریق منوی فعلی انتخاب نمایید (این گزینه در صورت عدم استفاده از موتور جستجوگر فوق ممکن است قابل مشاهده نباشد).

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید