حفره امنیتی جدید تصاویر شخصی 6.8 میلیون کاربر فیس‌بوک را در معرض خطر قرار داده است!

حفره امنیتی جدید تصاویر شخصی 6.8 میلیون کاربر فیس‌بوک را در معرض خطر قرار داده است!


با توجه به اینکه شبکه اجتماعی فیس‌بوک از اطلاعات بسیار فراوانی نسبت به مشترکان خود آگاه بوده و شاید در مقایسه با دوستان و آشنایان کاربران، آن‌ها را بهتر بشناسد، اختصاص دادن بخش عظیمی از منابع مالی، انسانی و … به افزایش امنیت بستر و حفظ ایمنی اطلاعات کاربران تصوری کاملاً منطقی به شمار می‌رود، اما متأسفانه بر طبق گزارشی منتشر شده از جانب رسانه TechCrunch، به نظر می‌رسد که حفره امنیتی دیگری به‌صورت کاملاً تصادفی تعداد میلیون‌ها میلیون از تصاویر و عکس‌های به اشتراک گذاشته نشده کاربران را در معرض خطر و دسترسی‌های غیرمجاز قرار داده است.

توسعه‌دهندگان شبکه اجتماعی فیس‌بوک با ارائه پستی به تائید رسمی حفره امنیتی مذکور و اشتراک جزئیاتی در خصوص آن اقدام کرده‌اند که توضیحات منتشره از قرار زیر است:

“باگ نرم‌افزاری مربوطه همچنین تصاویری را که کاربران شبکه اجتماعی فیس‌بوک در حساب کاربردی خود آپلود کرده، اما به اشتراک و پست نمودن آن‌ها نپرداخته‌اند را نیز تحت تأثیر قرار داده است. اگر شخصی عکسی را در فیس‌بوک آپلود کرده، اما فرآیند اشتراک همگانی آن را به پایان نرسانده باشد (به دلایلی همچون قطع سیگنال، ورود به یک جلسه و …)، ما به حفظ و نگهداری نسخه‌ای از آن برای مدت سه روز جهت سهولت در اشتراک مجدد آینده می‌پردازیم.”

بر طبق گفته فیس‌بوک، به نظر می‌رسد که حفره امنیتی فوق تعداد 6.8 میلیون کاربر و همچنین 1500 اپلیکیشن توسعه یافته توسط 867 طراح مختلف را تحت تأثیر خود قرار داده است.

“ما از بروز این واقعه متأسفیم. در اوایل هفته آینده ابزارهایی جهت تشخیص کاربران تحت تأثیر قرار گرفته برای توسعه‌دهنده اپلیکیشن‌های تحت فیس‌بوک در اختیار همگان قرار می‌گیرد. ما به همکاری نزدیک با توسعه‌دهندگان مربوطه جهت پاک‌سازی تصاویر کاربران می‌پردازیم.”

توسعه‌دهندگان شبکه اجتماعی فیس‌بوک همچنین اظهار داشته‌اند که قصد آگاه‌سازی کاربران تحت تأثیر قرار گرفته توسط حفره امنیتی و اطلاع‌رسانی به آن‌ها را نیز در سر دارند.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید