حمل باتری‌های لیتیومی توسط خطوط هوایی آمریکا دیگر مجاز نمی‌باشد!

حمل باتری‌های لیتیومی توسط خطوط هوایی آمریکا دیگر مجاز نمی‌باشد!


وزارت راه و ترابری و اداره هواپیمایی فدرال ایالات متحده آمریکا در جدیدترین گزارش خود از وضع قوانین جدید با محوریت انتقال باتری‌های لیتیومی توسط هواپیما را ارائه دادند. بر طبق قوانین جدید وضع شده، حمل باتری‌های فوق در چمدان و یا بار مسافران دیگر امکان‌پذیر نبوده و کمپانی‌های فعال درزمینهٔ طراحی و توسعه منابع انرژی اشاره شده نیز تنها مجاز به ارسال محصولات خود توسط هواپیماهای باربری با 30 درصد شارژ اولیه می‌باشند.

لیتیومی

اداره هواپیمایی ایالات متحده آمریکا به‌صورت کاملاً اختصاصی جهت اطلاع‌رسانی قوانین اشاره شده با انجمن هواپیمایی کشور و آگاه‌سازی آن‌های از ریسک حمل باتری‌های لیتیومی تماس برقرار کرده است. اداره هواپیمایی آمریکا به‌منظور بررسی و شبیه‌سازی احتمال بروز خطر اقدام به انجام 10 آزمایش مختلف در حالت قرار داشتن یک لپ‌تاپ با باتری کاملاً شارژ در چمدان مسافران کرده است. در یکی از تست‌های انجام شده، یک اسپری شامپوی خشک که در مجاورت یک لپ‌تاپ قرار داشت با آتش گرفتن باتری دستگاه پس از 40 ثانیه منفجر و فجایع جبران‌ناپذیری را از خود بر جای گذاشت.

قوانین جدید وضع شده تأثیر آن‌چنانی را بر مسافران نگذاشته و امکان حمل به‌عنوان مثال پاور بانک فرد توسط وی همچنان میسر می‌باشد، اما آن دسته از افرادی که اقدام به سفارش باتری‌های لیتیومی به‌صورت آنلاین می‌نمایند دیگر برخلاف قبل منبع خود را با شارژ کامل دریافت نمی‌کنند. قانون ارسال باتری با 30 درصد شارژ اولیه جهت جلوگیری از انفجار و به حداقل رساندن ریسک احتمال بروز آتش‌سوزی که ممکن است منجر به بروز فجایع جبران‌ناپذیر گردد وضع شده است.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید