خوابیدن راننده در پشت فرمان خودروی تسلا برای هفت مایل!

خوابیدن راننده در پشت فرمان خودروی تسلا برای هفت مایل!


اتومبیل‌های تسلا درزمینهٔ کنترل و راندن خودکار خود از توانایی‌های بالایی برخوردار می‌باشند و اگرچه نگاه داشتن دو دست راننده بر روی فرمان خودرو حتی در هنگام فعال بودن قابلیت فوق ضروری به شمار می‌رود، اما پتانسیل این موضوع برای سوء استفاده توسط برخی از افراد در تمامی اوقات وجود دارد، زیرا بر طبق جدیدترین گزارش منتشر شده از جانب اداره پلیس کالیفرنیا، هنگامی‌که افسران راهنمایی و رانندگی اقدام به کنار کشیدن خودروی تسلا مدل S را نمودند، با راننده‌ای کاملاً خواب در پشت فرمان مواجه شدند.

تسلا

خودروی فوق در بزرگراه 101 شهر Palo Alto در کالیفرنیا در حال حرکت به سمت شمال ایالت بوده است که گشت بزرگراه اقدام به کنار کشیدن آن می‌نماید. افسران پلیس اظهار داشته‌اند که در هنگام صدور دستور نمی‌توانستند توجه فرد راننده را به خود جلب نمایند.

یکی از سخنگویان گشت پلیس کالیفرنیا در شبکه رادیویی KCBS گفته است که یکی از افسران در نهایت مجبور به حرکت به سمت جلوی خودروی تسلا و اقدام به کاهش سرعت آن از این طریق شده است. به نظر می‌رسد که اتومبیل مسافتی برابر با هفت مایل را تا زمان توقف توسط پلیس به همین صورت طی کرده است.

بسیاری بر این عقیده‌اند که راننده خودرو قابلیت کنترل و هدایت خودکار اتومبیل را فعال کرده است، اما این موضوع هنوز از جانب اداره پلیس کالیفرنیا و مقامات رسمی به‌صورت کامل تائید نشده است، اما آنچه که کاملاً واضح و غیرقابل انکار است، توانایی بالای خودروهای تسلا در راندن خودکار خود است که با احتمال فراوانی به نجات جان فرد راننده منجر شده است، زیرا خوابیدن در پشت فرمان اتومبیل عواقب شومی را در انتظار راننده داشته و منجر به بروز فجایع و تصادفات جبران‌ناپذیری می‌گردد.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید