خیزش ویندوز دیفندر برای کسب عنوان بهترین نرم‌افزار آنتی‌ویروس

خیزش ویندوز دیفندر برای کسب عنوان بهترین نرم‌افزار آنتی‌ویروس


بر طبق جدیدترین بررسی انجام شده از سمت رسانه AV-TEST، عملکرد آنتی‌ویروس ویندوز دیفندر در به‌روزرسانی‌های اخیر سیستم‌عامل ویندوز 10 بهبود پیدا کرده است. گزارش‌های جدید حکایت از آن دارند که ویندوز دیفندر ممکن است به‌زودی به صدر جدول ارتقاء پیدا کرده و با توجه به نرخ رشد فعلی خود جایگاه نخست بهترین آنتی‌ویروس را از آن کند.

 ویندوز دیفندر

یک آنتی‌ویروس برای آنکه بتواند در میان رقبای دیگر به رقابت پرداخته و به‌عنوان نرم‌افزاری تاپ شناخته شود باید موفق به دریافت 18 امتیاز در بخش‌های مختلف شود. شش امتیاز از 18 امتیاز مربوطه مستقیماً مربوط به بخش حفاظت از دستگاه می‌شود، در حالی که 12 امتیاز دیگر بخش‌های قابلیت استفاده و عملکرد را به خود اختصاص داده‌اند. این در حالی است که آنتی‌ویروس ویندوز دیفندر در حال حاضر با برخورداری از 17.5 امتیاز (شش امتیاز در بخش امنیت، شش امتیاز در بخش قابلیت استفاده و پنج و نیم امتیاز در بخش عملکرد) از جایگاه ویژه‌ای در میان رقیبان خود برخوردار می‌باشد.

در جدیدترین بسته‌های به‌روزرسانی عرضه شده برای ویندوز 10، ویندوز دیفندر موفق به فراهم آوردن عملکردی کاملاً روان و درصد حفاظت بسیار قابل قبولی در شناسایی و تشخیص برنامه‌های مخرب و جاسوس‌افزارهای گوناگون شده است. آنتی‌ویروس مذکور با توجه به بررسی‌های انجام پذیرفته موفق شد تا نرم‌افزارهای مخرب چهار هفته قبل در ماه‌های جولای و آگوست را به‌راحتی شناسایی نماید، اما در مقایسه با دیگر نرم‌افزارهای رقیب، ویندوز دیفندر هنگام مراجعه به وب‌سایت‌های اینترنتی، دانلود فایل و … متأسفانه امتیاز کمتری را کسب کرد که همگی مرتبط با امتیازهای بخش عملکرد سیستم می‌باشند.

علاوه بر موارد اشاره شده، کسب امتیاز ویژه در بخش اپلیکیشن‌های پر استفاده نیز از جمله دیگر مزیت‌های ویندوز دیفندر در بررسی‌های انجام پذیرفته به شمار می‌رود. سهولت در استفاده و عدم کاهش پرفورمنس سیستم در نتیجه عملکرد آنتی‌ویروس با روانی بی‌عیب و نقصی انجام شده و درصد اشتباهات ویندوز دیفندر در تشخیص اشتباه وب‌سایت‌های مختلف به‌عنوان عوامل مخرب نیز به حداقل ممکن کاهش پیدا کرده است (این اشتباهات در هنگام نصب اپلیکیشن‌های گوناگون از منابع سوم شخص نیز با بهبودهای بسیاری همراه شده است).

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید