دارندگان کارت‌های گرافیک AMD Radeon در نصب بیلد 1809 ویندوز 10 کمی احتیاط کنند!

دارندگان کارت‌های گرافیک AMD Radeon در نصب بیلد 1809 ویندوز 10 کمی احتیاط کنند!


اگر به خاطر داشته باشید کمپانی مایکروسافت در تاریخ دوم اکتبر سال جاری میلادی بیلد 1809 (بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018) ویندوز 10 را به‌صورت عمومی عرضه کرد، اما درست چهار روز بعد و به دلیل گزارش‌های متعدد کاربران از وجود مشکلات کوچک و بزرگ، فرآیند انتشار متوقف و سیستم‌عامل مذکور وارد مرحله جدیدی از تست و بررسی‌های موجود شد.

بیلد 1809

کمپانی مایکروسافت اخیراً و پس از رفع تمامی مشکلات گزارش داده شده از جانب کاربران، بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10 را مجدداً عرضه کرده است، اما به نظر می‌رسد که برخی از کاربران دارای رایانه‌های مبتنی بر کارت‌های گرافیک AMD Radeon درگیر مشکلات جدیدی شده و بازخوردهای متعددی را ارسال کرده‌اند.

کمپانی مایکروسافت در خصوص مشکلات ایجاد شده به‌صورت رسمی اظهار داشته است که برخی از رایانه‌های مبتنی بر کارت‌های گرافیک AMD Radeon از سازگاری معقولی با بیلد 1809 ویندوز 10 برخوردار نبوده و نمی‌توانند به‌صورت روان به فعالیت بپردازند که نتیجه آن به انسداد قابلیت دانلود و نصب آپدیت فوق بر روی برخی از کامپیوترها منتهی شده است. مایکروسافت خاطر نشان کرده است که کمپانی AMD دیگر به پشتیبانی رسمی از کارت‌های گرافیک سری HD2000 و HD4000 خود نپرداخته و لذا دارندگان محصولات فوق و یا قدیمی‌تر درزمینهٔ نصب و استفاده از بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10 با مشکلات مختلفی مواجه می‌شوند، اما مشکلات به‌زودی آدرس‌دهی شده و رفع می‌گردند.

کمپانی مایکروسافت در خصوص مشکلاتی که ممکن است برای برخی از کاربران به وجود آیند گفته است که سربرگ‌های مرورگر اج ممکن است به‌صورت کاملاً ناگهانی قفل شده و عملکرد نرم‌افزار به‌گونه‌ای فریز شود. علاوه بر آن نمایش خطای INVALID_POINTER_READ_c0000005_atidxx64.dll نیز اجتناب‌ناپذیر به شمار می‌رود.

بروز مشکلات مرتبط با عملکرد پیش‌فرض ویندوز 10 در صفحه قفل سیستم‌عامل هنگام استفاده از تعداد دو کارت گرافیک در پیکربندی کراس‌فایر و یا … نیز از جمله دیگر مشکلاتی است که ممکن است برای برخی از کاربران نمایان شود.

کمپانی مایکروسافت اظهار داشته است که هم‌اکنون در حال کار برای رفع مشکلات گزارش شده بوده و به‌زودی به‌روزرسانی‌های مختلفی را برای رایانه‌های شخصی مبتنی بر کارت‌های گرافیک فوق منتشر می‌نماید، اما تاریخ این موضوع هنوز مشخص نبوده و لذا پیشنهاد می‌شود تا استفاده‌کنندگان از محصولات قدیمی‌تر کمپانی AMD در نصب و استفاده از بیلد 1809 ویندوز کمی محتاطانه‌تر رفتار کنند.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید