درایو 25.20.100.6471 کمپانی اینتل برای ویندوز 10 منتشر شد + لیست تغییرات

درایو 25.20.100.6471 کمپانی اینتل برای ویندوز 10 منتشر شد + لیست تغییرات


در اوایل نوامبر سال جاری میلادی، کمپانی اینتل در طی بیانیه‌ای تعهد خود به عرضه درایوهای راه‌انداز نوین ویندوز برای دستگاه‌های قابل پشتیبانی را به‌صورت عمومی اعلام کرد. درایوهای قدیمی‌تر که از چرخه پشتیبانی خارج نشده و همچنان قابل استفاده می‌باشند پس از تحقق این موضوع به‌عنوان راه‌انداز‌های Legacy شناخته می‌شوند.

اینتل

کمپانی اینتل در طی اظهارات خود بیان کرده است که درایوهای مدرن به‌منظور فراهم آوردن مؤلفه‌های بهینه‌سازی برای اپلیکیشن‌های مبتنی بر پلتفرم عمومی ویندوز یا به عبارتی دیگر UWP طراحی شده و فقط برای دستگاه‌های قابل پشتیبانی توسط آن‌ها عرضه می‌شوند. امکان بازگشت به نسخه‌های پیشین و Legacy به‌عنوان یک گزینه برای کاربران مهیا می‌باشد، اما پیشنهاد نمی‌شود.

بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 (بیلد 1809) ویندوز 10 نیازمند عرضه درایوهای جدیدی از جانب کمپانی‌های فعال در عرصه طراحی و تولید پردازشگرهای نیمه هادی بوده و در نتیجه اینتل به‌منظور تکریم مشتریان و خدمت‌رسانی به مصرف‌کنندگان خود رویه اشاره شده را در پیش گرفته و تمرکز خود را بر روی توسعه درایوهای عمومی ویندوز (که تحت عنوان عمومی درایوهای مدرن نیز شناخته می‌شود) به کار گرفته است.

کمپانی اینتل در طی جدیدترین اقدام خود درایو جدیدی را به شماره نسخه 25.20.100.6471 برای سیستم‌عامل ویندوز 10 عرضه کرده است. فهرست تغییرات به ارمغان آورده شده توسط به‌روزرسانی فوق قرار زیر می‌باشد:

بهبود کارایی و اعمال بهینه‌سازی مختلف برای عناوین Mutant Year Zero: Road to Eden ،Monster Hunter World و Battlefield V در ششمین نسخه از پردازنده‌های مرکزی سری Core و جدیدتر.

بهبود پشتیبانی از باز پخش دوباره ویدئوهای HDR در وضوح تصویر 4K و 1080p توسط نرم‌افزار مرورگر کروم.

بهبود کیفیت در فاکتورهای روشنایی و کیفیت رنگ هنگام استفاده از پنل‌های مجتمع HDR.

بهبود کارایی عناوین و بازی‌های رایانه‌ای مبتنی بر رابط برنامه‌نویسی دایرکت ایکس 12 در سیستم‌های دارای تعداد چندین کارت گرافیک.

فعال‌سازی فناوری VESA Display ID 2.0 به‌منظور فراهم آوردن زیرساخت‌های بهبود پشتیبانی از فناوری HDR و وضوح تصویر بیشتر.

فعال‌سازی قابلیت پشتیبانی از فناوری HDR در هنگام استفاده از تعداد چندین نمایشگر به‌صورت زنجیره‌ای متصل شده به یکدیگر توسط درگاه Display Port.

بهبود کارایی و کیفیت تصاویر هنگام استفاده از گزینه CMAA در بازی‌های رایانه‌ای و اپلیکیشن‌های سه بعدی.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید