دسترسی غیر مجاز به نرم‌افزار واتس‌اپ با استفاده از حفره امنیتی جدید کشف شده!

دسترسی غیر مجاز به نرم‌افزار واتس‌اپ با استفاده از حفره امنیتی جدید کشف شده!


اوایل ماه جاری میلادی، توسعه‌دهندگان شبکه اجتماعی واتس‌اپ قابلیت جدیدی را جهت استفاده از سنجه‌های زیستی دستگاه تلفن همراه آیفون را در اختیار کاربران سیستم‌عامل iOS قرار دادند. ویژگی اشاره شده به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد تا با استفاده از فناوری‌های Face ID یا Touch ID و اسکن چهره یا اثر انگشت خود به گشودن قفل ابتدایی نرم‌افزار و دسترسی به آن بپردازند که خود در فراهم آوردن سطح فراتری از ایمنی، حتی در صورت باز بودن تلفن همراه تأثیرگذار می‌باشد، اما به نظر می‌رسد که قابلیت اشاره شده از حفره امنیتی بزرگی رنج می‌برد که در از بین بردن کامل اهمیت آن تأثیرگذار است.

واتس‌اپ

بر طبق جدیدترین گزارش‌های منتشر شده، یکی از کاربران رسانه ردیت اظهار داشته است که با وجود فعال بودن قابلیت استفاده از فناوری‌های Face ID یا Touch ID جهت ورود به نرم‌افزار واتس‌اپ، امکان دور زدن آن با استفاده از اپلیکیشن Share Sheet سیستم‌عامل iOS کاملاً امکان‌پذیر می‌باشد. هنوز مشخص نیست که آیا توسعه‌دهندگان واتس‌اپ از وجود حفره امنیتی فوق اطلاع دارند یا خیر، اما امید می‌رود تا در آینده‌ای نزدیک نسبت به رفع آن اقدام نمایند.

استفاده از حفره امنیتی اشاره شده تنها زمانی امکان‌پذیر است که گزینه‌های به غیر از Immediately در هنگام فعال‌سازی قابلیت استفاده از Touch ID یا Face ID جهت ورود به نرم‌افزار واتس‌اپ مورد انتخاب قرار گرفته باشند. آن دسته از افرادی که قصد استفاده از سنجه‌های زیستی خود در هر بار ورود به نرم‌افزار را در سر ندارند می‌توانند با انتخاب گزینه‌هایی نظیر After 1 Minute از قفل شدن خودکار برنامه به مدت یک دقیقه جلوگیری به عمل آورند، بنابراین در حال حاضر پیشنهاد می‌شود تا به‌منظور جلوگیری از فراهم شدن بستر استفاده از حفره امنیتی بر علیه شما، تنها به انتخاب گزینه Immediately هنگام فعال‌سازی قابلیت بپردازید.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید