دستگیری یکی از کارمندان کمپانی اپل با اتهام سرقت پروژه اتومبیل‌های خودران!

دستگیری یکی از کارمندان کمپانی اپل با اتهام سرقت پروژه اتومبیل‌های خودران!


پروژه اتومبیل‌های خودران کمپانی اپل از زمان معرفی عمومی تاکنون همچنان در قالب یک راز باقی‌مانده است که علت اصلی آن به عدم انتشار اطلاعات رسمی بیشتر پیرامون این موضوع و سیاست‌های بسیار محافظه‌کارانه کمپانی اپل باز می‌گردد، اما به نظر می‌رسد که پروژه منحصر به فرد با توجه به اقدامات اخیر یکی از کارمندان اپل تا مرز درز پیدا کردن به‌صورت عمومی پیش رفته است.

خودران

بر طبق گزارش منتشره از جانب رسانه NBC Bay Area، پلیس فدرال ایالات‌متحده آمریکا به دستگیری یک فرد چینی تبار و (احتمالاً) مهندس سابق کمپانی اپل به اسم Jizhong Chen برای سرقت پروژه اتومبیل‌های خودران برای یکی از شرکت‌های رقیب پرداخته است. کمپانی اپل هنگامی‌که گزارشاتی را در خصوص عکس‌برداری یکی از کارمندان از فضاهای کاری دربردارنده اطلاعات حساس دریافت نمود فرآیند بررسی را شروع و در نهایت به شخص نامبرده برخورد کرد.

پس از بررسی‌های به عمل آمده توسط بخش امنیت کمپانی اپل، تعداد هزاران فایل دارای برچسب مالکیت معنوی نظیر کتابچه‌های راهنما، شماتیک‌های گوناگون و دیاگرام‌های مختلف در رایانه شخصی وی کشف و ضبط گردیدند. علاوه بر آن بررسی‌های بیشتر حکایت از آن داشتند که آقای Chen در یکی از شرکت‌های چینی طراحی و تولید خودرو که رقیب مستقیمی برای کمپانی اپل به شمار می‌رفت مشغول به کار شده است.

بر طبق گزارش منتشر شده از جانب رسانه نامبرده، این اولین بار نیست که شرکت‌های چینی در جهت سرقت فناوری‌های اپل تلاش نموده‌اند. در ماه جولای سال گذشته میلادی، یکی دیگر از کارمندان کمپانی فوق با اتهام سرقت اطلاعات مرتبط با پروژه اتومبیل‌های خودران دستگیر و تحویل مراجع قانونی شده است.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید