دستیار شخصی گوگل حالا می‌تواند تا با برنامه‌ی Duo تماس تصویری بگیرد

دستیار شخصی گوگل حالا می‌تواند تا با برنامه‌ی Duo تماس تصویری بگیرد


در حالی که نمایشگرهای لمسی نحوه تعامل ما با گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های دیجیتال را بهبود بخشیده‌اند، اما در سال‌های اخیر با تمرکز بر قطع ارتباط فیزیکی، به نظر می‌رسد که فرمان‌های صوتی دارند بیش از پیش توسعه می‎‌یابند تا شاهد دگرگونی دیگری در این زمینه باشیم. در ادامه با سخت افزار همراه باشید.

در همین راستا دستیارهای شخصی متعددی نظیر الکسا، سیری و کورتانا توسط غول‌های بزرگ فناوری توسعه یافته‌اند تا ارتباط ما را با دنیای دیجیتال تغییر دهند. حال طی بروزرسانی جدید گوگل Assistant، این دستیار محبوب قادر خواهد تا به وسیله برنامه Duo تماس تصویری بر قرار کند که گامی رو به جلو در این زمینه محسوب می‌شود.

Duo

طبق گزارش Android Police، کاربران توانسته‌اند تا به صورت صوتی از دستیار شخصی گوگل بخواهند که تماس تصویری بر قرار کند. طی این فرمان صوتی برنامه اشاره شده اجرا شده و سپس تماس با فرد مورد نظر صورت خواهد گرفت.

همچنین طبق گزارش، برای انجام تماس تصویری نیاز دارید که برنامه Duo را بر روی گوشی هوشمند خود نصب نمایید و البته فرد مورد نظر نیز باید این برنامه را بر روی دستگاه خود نصب کرده باشد. در غیر این صورت شاهد اجرای Hangouts خواهید بود که البته بازخورد آن برای برخی کاربران متفاوت بوده است.

لازم به ذکر است که گاهی پس از اعمال فرمان صوتی شاهد اجرای برنامه بودیم، اما هیچ تماسی بر قرار نمیشد که احتملا به زودی شاهد بر طرف کردن آن از سوی گوگل باشیم.

نظر شما درباره این ویژگی چیست؟ آیا در آینده شاهد جایگزینی فرمان‌های صوتی با دیگر روش‌های تعامل فیزیکی خواهیم بود؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید