دوربین‌های 108 مگاپیکسلی با زوم اپتیکال 10 برابر در گوشی‌های هوشمند 2020

دوربین‌های 108 مگاپیکسلی با زوم اپتیکال 10 برابر در گوشی‌های هوشمند 2020


در ماه می کمپانی سامسونگ از نخستین حسگر دوربین با دقت 64 مگاپیکسلی رونمایی کرد. این کمپانی همچنین در مراحل نهایی توسعه قابلیت بزرگنمایی اپتیکال 5 برابری بوده و انتظار می‌رود در از این سخت‌افزارهای جدید در پرچمداران آینده خود استفاده کند. اما به گفته Ice Universe، یکی از فاش کنندگان شناخته شده، در گوشی‌های هوشمند سال 2020 شاهد دوربین‌های 108 مگاپیکسلی و قابلیت زوم اپتیکال 10 برابر خواهیم بود.

در حال حاضر حسگر دوربین 48 مگاپیکسلی سونی بهترین نمونه‌ای است که در گوشی‌های هوشمند به کار رفته و حسگرهای 64 مگاپیکسلی سامسونگ هنوز به طور انبوه تولید نشده‌اند. از سوی دیگر کمپانی هواوی نیز چندی پیش از تلاش خود برای ارایه قابلیت بزرگنمایی 10 برابر بدون افت کیفیت تصویر خبر داد. بنابراین اگر این قابلیت را مدنظر قرار دهیم، هواوی شاید تنها رقیب مهم سامسونگ محسوب شود.

108 مگاپیکسلی

یک دوربین 108 مگاپیکسلی احتمالا از فناوری Pixel Pinning که در حسگرهای 48 مگاپیکسلی نیز به‌کار رفته استفاده خواهد شد. این فناوری به بهبود پارامترهایی مانند شفافیت تصویر و شارپنس کمک می‌کند. اما مشکلی که در این زمینه وجود دارد منحصر بودن این فناوری و حسگرهای باکیفیت به گوشی‌های هوشمند پرچمدار است و باید دید آیا کاربران گوشی‌های میان‌رده و یا ارزان‌قیمت نیز می‌توانند این سطح کیفیت تصویر را تجربه کنند یا خیر.

از سوی دیگر، افزایش تعداد پیکسل‌ها لزوما نمی‌تواند بهبود کیفیت تصاویر را تضمین کند و تولیدکنندگان مختلف باید بر روی بهینه‌سازی نرم‌افزار دوربین و الگوریتم‌های آن، ابعاد دریچه دیافراگم و حتی ابعاد لنز کار کنند. زوم اپتیکال 10 برابر نیز به احتمال زیاد به‌صورت ترکیبی از سخت‌افزار و نرم‌افزار دوربین به منظور جلوگیری از کاهش کیفیت تصاویر در هنگام بزرگنمایی استفاده خواهد کرد.

منبع: wccftech

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید