دوربین مارک Leica عامل نجات جان روزنامه‌نگار در میدان جنگ!

دوربین مارک Leica عامل نجات جان روزنامه‌نگار در میدان جنگ!


انجام کارهای روزنامه‌نگاری در یک کشور درگیر جنگ می‌تواند به‌عنوان یکی از خطرناک‌‎ترین شغل‌های ممکن به شمار رود، زیرا علاوه بر اینکه روزنامه‌نگاران جهت عکس‌برداری و تهیه گزارش‌های مختلف باید در بطن میدان جنگ حضور داشته باشند، محافظت از آن‌ها توسط نیروهای مسلح امری ضروری به شمار رفته و این خود می‌تواند در کاهش تمرکز تأثیرگذار باشد. آقای Gabriele Micalizzi، روزنامه‌نگار ایتالیایی که خود را در شرایط مشابهی یافته است دلیل زنده ماندن خود را مدیون دوربین مارک Leica خود می‌داند!

Leica

بر طبق گفته Micalizzi، هنگامی که وی در یکی از میدان‌های جنگ سوریه در حال تهیه گزارش بوده است، ترکش ناشی از ترکیدن یک RPG به سمت چشمان وی پرتاب شده و تأثیر آن به دلیل قرار داشتن دوربین در مقابل چشمان وی جهت عکس‌برداری با کاهش چشمگیری همراه شده است. در صورتی که دوربین در مقابل چشمان وی قرار نداشت، کور شدن و یا حتی مرگ او با احتمال بسیار قوی همراه بوده است.

“من در گوشه‌ای از بیمارستان San Raffaele در حال فکر کردن به آن‌هایی بودم که هر کاری که دستشان بر می‌آمد برای من انجام دادند. ارتش کرد، دکترهای آمریکایی، سفارت ایتالیا، دوربین عکس‌برداری مارک Leica من! اگر دوربین در مقابل چشمان نبود، در حال حاضر قادر به توضیح دادن درباره واقعه رخ داده هم نبودم، زیرا دوربین به‌عنوان یک سپر در مقابل چشمان من عمل کرد. من کلاه، جلیقه ضد گلوله و تجهیزات مناسب را به تن داشتم.”

در یکی از پست‌های منتشره توسط آقای Micalizzi در شبکه اجتماعی اینستاگرام، یکی از چشم‌های وی در نتیجه برخورد ترکش زخمی شده و آثار سوختگی در بازوهای وی مشاهده می‌شود. علاوه بر آن دید او نیز در حال حاضر کمی تار می‌باشد.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید