دوقلوهای همسان فناوری Face ID آیفون Xs Max را با موفقیت فریب دادند!

دوقلوهای همسان فناوری Face ID آیفون Xs Max را با موفقیت فریب دادند!


کمپانی اپل تاکنون بارها و بارها بر امنیت بیشتر فناوری Face ID در مقایسه با نسخه پیشین آن یعنی Touch ID تأکید کرده است. جلوگیری از گول زدن حسگرهای فناوری با استفاده از تصاویر (برخلاف اثرانگشت که به‌راحتی می‌تواند مورد جعل قرار گیرد)، سختی بیشتر تکثیر ویژگی‌های صورت (با توجه به همکاری نزدیک اپل با تولیدکنندگان ماسک و افراد فعال در حوزه گریم جهت افزایش هوشمندی سیستم در تشخیص صورت واقعی افراد از چهره‌های دارای ماسک و یا آرایش) و … کمپانی اپل را بر آن داشته‌اند تا نسبت به ادعای خود همچنان پافشاری کند.

Face ID

اگرچه فناوری Face ID تاکنون موفق عمل کرده و قدرت منحصر به فردی را در تشخیص چهره افراد از خود به نمایش گذاشته است، اما به نظر می‌رسد که کمپانی اپل سناریو شباهت افراد خانواده با یکدیگر، به‌خصوص دوقلوهای همسان را فراموش و توجهی به آن نکرده است. دو برادر به نام‌های Niko و Marko Martinovic که از چهره‌ای کاملاً یکسان با یکدیگر بهره می‌برند در جدیدترین ویدئو منتشره از خود به فریب فناوری Face ID و عبور از سد امنیتی آن در آیفون Xs Max پرداخته‌اند که در نوع خود جالب توجه به شمار می‌رود، زیرا این مهم نمایانگر آن است که آیفون‌های جدید اپل نیز همچنان از مشکل اشاره شده رنج برده و بهبودهای آن‌چنانی را از جانب سازندگان دریافت نکرده‌اند.

کمپانی اپل پیشتر به ضعف سیستم خود در تشخیص اعضای یک خانواده که از شباهت بسیار فراوانی با یکدیگر برخوردار می‌باشند اشاره کرده بود، بنابراین ویدئو منتشره آن‌چنان در متهم نمودن اپل نمی‌تواند تأثیرگذار باشد، اما عدم بهبود توان سیستم در آیفون‌های جدید عرضه شده اندکی جای تأسف دارد. امید می‌رود تا کمپانی اپل هرچه سریع‌تر نسبت به مرتفع سازی ضعف فناوری Face ID خود در تمایز چهره‌های یکسان از یکدیگر اقدام نماید، زیرا امنیت افراد مؤلفه کم اهمیتی نیست که بتوان نسبت به آن بی‌تفاوت بود (به‌خصوص از سمت کمپانی اپل که تاکنون بارها و بارها نسبت به ایمنی محصولات خود تأکید کرده است).

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید