دولت فرانسه استفاده از گوشی‌های هوشمند در مدارس را ممنوع کرد

دولت فرانسه استفاده از گوشی‌های هوشمند در مدارس را ممنوع کرد


در حالی که استفاده از تلفن همراه در کلاس‌ درس، در هر نقطه‌ای از جهان می‌تواند دانش آموزان را به دردسر بیندازد، اما دولت فرانسه گامی فراتر برداشته و طبق قانونی جدید استفاده‌ی دانش آموزان از گوشی‌ هوشمند و تبلت‌ را در محیط مدرسه ممنوع کرده است. این قانون که ناشی از وعده‌های انتخاباتی امانوئل مکرون، رئیس جمهور کنونی فرانسه می‌باشد به عنوان موضوعی جهت بهبود سلامت عمومی جامعه مطرح شده است. در ادامه با سخت افزار همراه باشید.

دولت فرانسه امیدوار است تا این مسئله باعث از بین رفتن نگرانی‌ها در مورد جوانان فرانسوی که قادر نیستند تا وابستگی خود را به ارتباط مداوم با یکدیگر متوقف کنند، شود.

فرانسه

فرانسه پیش از این و در سال 2010 استفاده از گوشی‌های هوشمند در کلاس را ممنوع کرده بود و این در حالی است که قانون جدید دانش آموزان را موظف می‌کند تا پیش از ورود به مدرسه گوشی‌های هوشمند خود را خاموش نمایند و یا آن‌ها را در خانه بگذارند. بنابر این استفاده از این دستگاه‌ها در بین کلاس‌ و حتی در زمان غذا کاملا غیر قانونی است.

این قانون از سال تحصیلی جدید در ماه سپتامبر و برای دانش آموزان تا سنین 14-15 سال اعمال خواهد شد. این در حالی است که طبق آمار، تقریبا نیمی از دانش آموزان فرانسوی در بین سنین 12 تا 17 سال دارای یک گوشی هوشمند هستند.

با این حال این قانون در مدارس متوسطه به طور جداگانه ابلاغ شده تا مدیران آن تصمیم بگیرند که قانون اتخاذ شده جدید به صورت جزئی و یا کلی در مدرسه اعمال شود.

نظر شما درباره این قانون چیست؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید