دو ابزار Paint و WordPad ویندوز 10 به صورت اختیاری وجود خواهند داشت

دو ابزار Paint و WordPad ویندوز 10 به صورت اختیاری وجود خواهند داشت


مایکروسافت قصد دارد دو ابزار Paint و WordPad را به عنوان دو ویژگی اختیاری در نسخه Spring 2020 سیستم عامل ویندوز 10 به کاربران ارایه کند. در بیلد 18963 نسخه 20H1 ویندوز 10 که جدیدترین آپدیت برجسته و مهم این سیستم عامل محسوب شده و طبق انتظار در نیمه نخست سال آینده میلادی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

مایکروسافت به صورت بی سر و صدا این دو نرم‌افزار را به عنوان ویژگی‌های اختیاری در بخش تنظیمات (Settings) قرار داده و کاربر در صورت تمایل می‌تواند به آنها دسترسی پیدا کند. این صفحه از ویندوز 10 به کاربر امکان افزودن یا حذف ویژگی‌ها و ابزارهای اختیاری مانند اینترنت اکسپلورر و ویندوز مدیا پلیر را می‌دهد.

این یعنی کاربران امکان حذف دو ابزار Paint و WordPad را از ویندوز 10 خواهند داشت. با کلیک کردن بر روی این دو ابزار در لیست مربوطه، به گزینه‌ای برای Uninstall کردن آنها دسترسی پیدا خواهید کرد. با کلیک بر روی این گزینه، باید کامپیوتر خود را ریستارت کنید تا تغییرات اعمال شوند.

Paint و WordPad

اگر قصد دارید ابزارهای Paint و WordPad را مجددا فعال کنید، باید به صفحه تنظیمات مراجعه نموده و بر روی دکمه Add a Feature کلیک کنید. سپس لیستی از نرم‌افزارها و ویژگی‌های اختیاری در برابر شما قرار می‌گیرد که با انتخاب دو ابزار پینت و وردپد و سپس کلیک بر روی دکمه Install، می‌توانید آنها را در سیستم خود داشته باشید. بدین منظور ریستارت کردن کامپیوتر الزامی خواهد بود.

منبع: windowslatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید